بیش از ۵۱ هزار نفر در آذربایجان‌غربی بالای ۸۰ سال سن دارند

ارومیه– ایرنا– مدیرکل ثبت‌احوال آذربایجان‌غربی گفت: ۵۱ هزار و ۴۹۸ نفر در این استان بیش از ۸۰ سال سن دارند که نشان‌دهنده رشد امید به زندگی در استان است.

محمد حیرت‌انگیز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۲۶ هزار و ۴۶۶ نفر مرد و ۲۵ هزار و ۳۲ نفر را زنان بیش از ۸۰ سال تشکیل می‌دهند.

وی اظهار کرد: ۱۰ درصد جمعیت آذربایجان‌غربی را سالمندان تشکیل می‌دهند که بیش از ۳۳۲ هزار نفر را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: بیشترین جمعیت آذربایجان‌غربی مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال است که ۳۱۲ هزار و ۲۸۳ نفر  از جمعیت استان را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: کمترین جمعیت گروه سنی آذربایجان‌غربی نیز مربوط به افراد تازه به دنیا آمده است که ۲۷ هزار و ۸۹۳ نفر را شامل می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر کل جمعیت استان سه میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۳۶ نفر است که از این تعداد یک میلیون و ۶۹۲ هزار و ۳۵۴ نفر مرد و یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۸۲ نفر زن هستند.

«حیرت‌انگیز» با بیان اینکه جمعیت آذربایجان‌غربی در سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود سه میلیون و ۲۶۰ هزار نفر بود، گفت: طی سه سال گذشته جمعیت استان بیش از ۷۰ هزار نفر افزایش یافته است.

وی افزود: جمعیت صفر تا ۱۴ سال آذربایجان‌غربی ۸۵۱ هزار و ۳۱۳ نفر است که حدود ۲۶ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

به گزارش ایرنا آمارهای جمعیتی از جمله مهمترین زیرساخت‌های برنامه‌ریزی به شمار می‌رود و می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های طولانی‌مدت بسیار اثرگذار باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =