قدرتهای استکباری در برابر مقاومت ملت ایران و کوبا، چاره ای جز تسلیم ندارند

تهران-ایرنا- رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و کوبا بهای ایستادگی و پافشاری خود برای استقلال در مقابل سیاستهای فزون‌خواهانه آمریکا را می‌پردازند، تصریح کرد: تردیدی نیست که دو کشور با همکاری یکدیگر از این مرحله نیز گذر خواهند کرد و قدرتهای استکباری در برابر مقاومت ما، چاره ای جز تسلیم ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر جمعه در حاشیه اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در باکو در دیدار  با «میگل دایاز-کانل» رئیس جمهور کوبا گفت: ملت کوبا از نظر ایران، ملت مبارز و با ایستادگی است. کوبا و ایران بهای استقلال خود را پرداخت می کنند. ایستادگی ملت ایران  در خاورمیانه زبانزد است و چنانچه مقاومت شما نبود، آمریکا نه تنها بر کوبا، بلکه بر آمریکای لاتین سلطه می یافت.

رئیس جمهور افزود:کوبا و ایران همواره روابط گرم و دوستانه ای داشته اند و مواضع دو کشور در سیاستهای منطقه ای و جهانی به یکدیگر نزدیک بوده است و در دوره کنونی باید مسیرهای جدیدی برای توسعه روابط مشترک اقتصادی بویژه در حوزه انرژی بررسی شود.

روحانی با بیان اشتراک نظر دو کشور در زمینه مسایل مهم بین المللی از جمله تروریسم، رژیم صهیونیستی و ضرورت تقویت جنبش عدم تعهد، افزود: دو کشور همواره در حوزه های علمی و فناوری های نوین بویژه در عرصه سلامت و داروسازی، همکاری های خوبی داشته اند و تهران آمادگی دارد این همکاری ها را توسعه دهد.

رئیس جمهور با اشاره به شاخص های مثبت اقتصادی در ایران باوجود  فشارهای آمریکا گفت: جمهوری اسلامی با وجود فشار حداکثری آمریکا توانسته  با اتکا به توانمندی های داخلی، از مشکلات عبور کند.

همچنین رئیس جمهور کوبا نیز در این دیدار با بیان اینکه هاوانا همواره خواهان روابط گرم و صمیمانه با جمهوری اسلامی ایران است، سخنرانی رئیس جمهوری ایران  در نشست غیرمتعهدها را فوق العاده مستحکم و صریح دانست و افزود: رئیس جمهوری ایران امروز سیاستهای زیاده خواهانه آمریکا را به خوبی تشریح کرد.

میگل دایاز-کانل با اشاره به اینکه کوبا همواره سیاستهای خصمانه آمریکا علیه ایران را محکوم و به بدقولی های آمریکا در زمینه توافقاتش با کوبا و خروج از توافق هسته ای با ایران اشاره کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام نیز از دیدگاه کوبا محکوم است و هاوانا همیشه از آرمانهای ملت و دولت ایران طرفداری می کند.

رئیس جمهور کوبا، پیوند ایران و کشورش را تاریخی و مستحکم خواند و اضافه کرد: باید مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در همه حوزه های مورد علاقه بیش از پیش گسترش یابد.

وی افزود: کوبا نیز از تحریمهای ظالمانه امریکا رنج برده است و این کشور اکنون با تشدید تحریمها، می کوشد مانع رسیدن سوخت به کوبا شود، اما بی تردید با همبستگی مردم، از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =