۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83530481
۰ نفر

برچسب‌ها

اتحادیه اروپا با تمدید برگزیت موافقت کرد

تهران- ایرنا- سفرای اتحادیه اروپا روز جمعه با تمدید برگزیت موافقت کردند و قرار است مدت زمان تمدید در هفته آینده تعیین شود.

به گزارش فرانس ۲۴، نمایندگان اتحادیه اروپا در بروکسل توافق کردند که بنا بر درخواست انگلیس مهلت برگزیت را تمدید کنند، اما تا کنون به مهلت جدید برگزیت اشاره ای نشده است. 
"مینا اندروف" سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا پس از پایان نشست سفرای این اتحادیه در بروکسل گفت: نمایندگان ۲۷ کشور اروپایی و دیگر ملل شرایط تمدید را پذیرفته و کار آنها در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.
فرانس ۲۴ به نقل از دو دیپلمات اروپایی نوشت: سفرای اتحادیه اروپا در اوایل هفته آینده دوباره نشست خواهند داشت. 
اندروف افزود: اتحادیه اروپا برای تأیید تمدید برگزیت نشست ویژه‌ای برگزار نخواهد کرد. وی گفت: این تصمیم در بیانیه ای اتخاذ خواهد شد.
«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس هفته گذشته مجبور شد بر خلاف میل خود از سران اتحادیه اروپا بخواهد اجرای برگزیت را به تعویق بیندازند. 
طبق برنامه‌ای که جانسون برای اجرای برگزیت اعلام کرده بود دولت انگلیس باید در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) با توافق یا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک می‌کرد. 

کلیات لایحه برگزیت سه‌شنبه گذشته با اختلاف ۳۰ رای از سوی نمایندگان مجلس عوام انگلیس به تایید رسید، اما لایحه‌ مد نظر دولت برای خروج از اتحادیه اروپا تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) رای لازم را کسب نکرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =