توسعه و تقویت استقلال مرکز وکلا جزو اولویت هاست

تهران - ایرنا -رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با بیان اینکه باید تحولی در نظام وکالت و نظام کارشناسان رسمی هم راستا و هم جهت آن تحول در قوه قضاییه اتفاق بیفتد، گفت: در همین راستا توسعه و تقویت استقلال مرکز وکلا در دستور کار قرار دارد.

به گزارش قوه قضائیه، «علی بهادری جهرمی» رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در نخستین دوره انتخابات هیات مدیره وکلا و کارشناسان رسمی استان تهران که در مجتمع قضایی غدیر برگزار شد، افزود: در دوره تحول قوه قضاییه اعتقاد داریم که پا به پای تحولی که با مدیریت جدید قوه قضاییه در تمام ساختارها در حال اتفاق است باید تحولی در نظام وکالت و نظام کارشناسان رسمی هم راستا و هم جهت آن تحول در قوه قضاییه اتفاق بیفتد چرا که این‌ها همه اجزای یک خانواده به معنای کلان آن هستند.
وی با تاکید بر اینکه بدون تحول در تمام اجزا به صورت هماهنگ و منسجم اهداف محقق نخواهد شد، گفت: در همین راستا یکی از موضوعاتی که در دستور کار مرکز بوده و هست و جز اولویت های اساسی آن محسوب می شود، توسعه و تقویت استقلال مرکز است. بدین معنا که تمامی امور مرکز در حد توان توسط خود وکلا و کارشناسان عزیز در سطح کشور اداره شود.
بهادری جهرمی ادامه داد: برای تحقق این مهم، پیش از اینکه ما توفیق پیدا کنیم و در مرکز مشغول به کار شویم اقدامات خیلی خوبی صورت گرفته بود و تقریبا در تمام استان‌ها با هیات مدیره های متشکل از خود وکلا و کارشناسان را داشتیم و داریم که امور وکلا و کارشناسان را بر عهده دارند و فقط دو استان سیستان و بلوچستان و تهران باقی مانده بود.
بهادری جهرمی بیان کرد: دو سه ماه پیش از این انتخابات هیات مدیره وکلا و کارشناسان در استان سیستان و بلوچستان برگزار و هیات مدیره آنجا فعال شد و امور را در دست گرفت.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه افزود: امروز انتخابات هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضاییه در استان تهران و مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران را به صورت همزمان در اینجا برگزار می کنیم که آخرین حلقه تامین استقلال درونی مرکز وکلا و کارشناسان هست و پس از این انتخابات، هیات مدیره های منتخب امور وکلا و کارشناسان را در استان تهران در دست خواهند گرفت.
بهادری جهرمی با بیان اینکه در تهران بیش از سه هزار و ٥٠٠ وکیل فعال و بیش از یک هزار و ٥٠٠ کارشناس رسمی که شرایط رای دادن در انتخابات را دارند وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد، حدودا ٤٠٠ نفر مجموعا برای تصدی هیات مدیره کاندید شدند که حدود ٢٥٠ نفر در حوزه کارشناسی و حدود ١٥٠ نفر در حوزه وکالت هستند که ثبت نام کردند و احراز صلاحیت صورت گرفت.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در ادامه افزود: پس از احراز صلاحیت، لیست های نهایی مشخص شد و حدود ٤٠٠ نفر برای تصدی دو هیات مدیره که هر کدام ٩ نفر عضو اصلی، دو نفر عضو علی البدل و دو نفر بازرس دارد با هم رقابت می کنند و تولی امور را بر عهده خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات، نتایج همین امروز و تا آخر شب احتمالا مشخص و اعلام خواهد شد.
بهادری جهرمی در پایان ضمن قدردانی از وکلا و کارشناسان اذعان کرد: وکلا و کارشناسان مشارکت بسیار پرشوری در این انتخابات داشتند که فراتر از تصور ما بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =