امام جمعه ملایر: ساخت جت «یاسین» نماد شکست تحریم‌ها است

همدان_ ایرنا_ امام جمعه ملایر گفت: ساخت موفقیت‌آمیز هواپیمای جت آموزشی _ رزمی «یاسین» توسط متخصصان ایرانی سیلی محکمی بر دهان آمریکا و نماد بارز شکست تحریم‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: ساخت این جت آموزشی قدرت برابری با هواپیماهای جت دنیا را دارد و تمامی ابزارها و مسائل فنی در این تولید داخلی و به دست توانمند متخصصان ایرانی رعایت شده است.

وی با بیان اینکه جت آموزشی یاسین قابلیت رقابت با مدعیان این صنعت را در دنیا دارد بیان کرد: این اقدام صد درصد ایرانی نشان داد که در اوج تحریم‌های همه جانبه، فرزندان ایران اسلامی می‌توانند شعار «ما می توانیم» را به رخ دنیا بکشند و در گام دوم انقلاب هواپیمای جت پیشرفته آموزشی بسازند.

امام جمعه ملایر گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب با هر قدمی که فرزندان ایران بر می‌دارند، سیلی محکمی به آمریکا می‌زنند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب از دانشگاه امام حسین(ع) و لزوم استفاده از بازی‌های رایانه‌ای جنگی و اهمیت آن در مسائل آموزشی و آمادگی افزود: این ابزارهای رایانه‌ای یک ابزار قدرتمند شبیه‌سازی میدان‌های جنگ به صورت ملموس و محسوس است.

وی ادامه داد: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، این ابزارهای رایانه‌ای در کنار مانورهای عملیاتی و میدانی به عنوان تکمیل کننده آموزش‌های نظامی افسران است و از این نرم افزار باید به صورت پیشرفته، ناوابسته، به‌روز و متنوع استفاده شود.

خطیب جمعه ملایر تاکید کرد: طبق فرموده‌های رهبر معظم انقلاب جوانان تربیت شده در دانشگاه امام حسین(ع) می‌توانند این بازی رایانه‌ای را خودشان طراحی و بسازند و این خود می‌تواند یک گام بلند برای موفقیت در عملیات‌های احتمالی باشد.

حجت الاسلام برقراری همچنین به طرح شفافیت مالی مسئولان دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها و نهادها توسط دستگاه قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: این اقدام دستگاه قضایی اعتماد بیشتر مردم را به دنبال دارد و با شبهه‌افکنی، شایعه‌سازی مخالفان و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان مبارزه می‌شود.

حجت الاسلام برقراری همچنین از اقدام دولت برای قطع یارانه افراد پردرآمد تقدیر کرد و گفت: به صورت تدریجی باید این کار صورت گیرد تا شاهد اجرای عدالت قابل قبولی در جامعه باشیم.

وی چهارم آبان روز وقف را یکی از مناسبت‌های این ماه عنوان و بیان کرد: ملایر یکی از شهرهای موقوفه کشور و دارای موقوفات قابل توجهی است که نیت واقف در اجرا دارای حساسیت بالایی است.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: مسئولان وقف به نحو مطلوبی به نیت واقف عمل کنند و با رفتار شایسته با مستاجران موقوفات، فعالیت‌های حوزه وقف را به اطلاع مردم برسانند.

حجت الاسلام برقراری همچنین با تسلیت فرا رسیدن شهادت پیامبر اکرم(ص) وی را محبوب‌ترین مخلوق خداوند و بهترین الگو و اسوه برای مسلمانان دانست و افزود: پس از رحلت پیغمبر خاتم(ص) شاهد رشد جریان‌های نفاق و باطل و ایجاد زمینه‌های جنگ مذهبی بودیم که یکی از مشکلات اصلی جامعه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز وجود مقدس امام رضا(ع) به عنوان میراث گرانبها در دست ملت بزرگ ایران، نعمتی بزرگ است که موجب شده مردم ایران با علَم بصیرت ۴۰ سال ایستادگی کنند.

حجت الاسلام برقراری در عین حال از مسئولان و خادمان موکب‌های ملایر و تمامی مسئولان، آحاد مردم و خیران و نیکوکاران این شهر در برگزاری اربعین باشکوه و پذیرایی از زائران حسینی(ع) تقدیر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha