۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83530314
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش شدید منجر به صدور فرمان تخلیه منازل در ژاپن شد

تهران- ایرنا- به دنبال آغاز مجدد بارش شدید باران در بخش‌های شرقی و مرکزی ژاپن، آژانس هواشناسی این کشور روز جمعه خواستار تخلیه منازل در این بخش‌ها شد.

به گزارش فرانس ۲۴، آژانس هواشناسی ژاپن در اطلاعیه‌ای از دهها هزار شهروند مناطق یاد شده خواست منازل خود را ترک کنند.   

 آژانس هواشناسی ژاپن امروز (جمعه) با بیان اینکه بارش شدید باران در ناحیه "چیبا" در شرق ژاپن جریان دارد، اعلام کرد که این بارش ممکن است به رانش زمین و جاری شدن مجدد سیل منجر شود.

آژانس هواشناسی ژاپن در صفحه توییتر خود همچنین نسبت به وقوع حوادث ناشی از بارش شدید و افزایش حجم آب رودخانه‌ها هشدار داد.

دستور تخلیه منازل در حالی صادر می‌شود که ژاپن در هفته‌های گذشته شاهد یکی از سهمگین‌ترین طوفانها نسبت به ۲۵ سال گذشته بود.

گزارش‌ها حاکی است که طوفان هاگیبیس تاکنون دست کم ۷۴ کشته و ۲۰۰ زخمی به جا گذاشته و میلیون‌ها دلار خسارت نیز در بخش‌های مختلف به ژاپن وارد کرده است.

به گزارش رسانه های ژاپنی، امدادگران پس از این طوفان که روزهای آخر هفته بخش‌هایی از ژاپن را ویران کرد، هنوز برای یافتن گم شدگان تلاش می‌کنند.

این طوفان بادهای شدید و باران سنگین به همراه داشت و ۶۶ خاکریز در رودخانه‌های سراسر کشور شکسته شد. بارش سنگین هم موجب ۱۴۰ رانش زمین در سراسر ژاپن شد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha