مسلمانان برای سرافرازی جامعه اسلامی در جهان تلاش کنند

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: مسلمانان برای سرافرازی جامعه اسلامی در جهان از هیچ تلاشی دریغ نکنند چرا که این موضوع مهم مورد تاکید قرآن است.

ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: دین مقدس اسلام برای رهایی مسلمانان از بیگانگان همچون تکلیفی به همه اهل ایمان دستور داده به کار و اشتغال اهمیت دهند لذا فعالیت‌های مسلمانان علاوه بر کاهش فقر در جامعه موجبات سرافرازی و برتری کشورهای اسلامی را فراهم می‌کند.
وی تاکید کرد: خداوند مسلمانانی را که برای کسب روزی حلال تلاش می‌کنند اجر و ثوابی همسنگ با جهادگران در نظر گرفته و از انسان تنبل و بیکار به عنوان کم ارزش یاد کرده است.
خطیب جمعه سنندج خواستار توجه بیشتر جامعه اسلامی به پیشرفت و توسعه این جامعه شد و افزود: این مهم بدون تلاش بی وقفه و کوشش برای افزایش علم و دانش کشور امکان پذیر نیست.  
ماموستا خدایی در بخش دیگری از خطبه نمازجمعه با اشاره به اهمیت حضور پیامبران در دوره‌های مختلف زندگی بشری گفت: همانطور که به خداوند ایمان داریم باید به ملائکه و پیامبرانی که خدا فرستاده هم ایمان داشته باشیم.
وی اضافه کرد: پیامبران در هر دوره از انسان‌های آن زمان با اخلاق‌تر و با مرتبه‌تر بوده‌اند و هر چه خداوند امر کرده را بی کم و کاستی به امت خود می‌رساندند.

امام جمعه سنندج یادآور شد: ییامبر اسلام (ص) از دیگر پیامبرها مهمتر و بلندمرتبه تر است چونکه حضرت محمد(ص) برخلاف دیگر پیامبران برای همه اقوام و مردم جهان مبعوث شده و دین او برای همیشه ماندگار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =