۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 83530267
۰ نفر

برچسب‌ها

رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی واجب است
نماز جمعه اهل‌سنت ایرانشهر

زاهدان- ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: رعایت حقوق شهروندی و قوانین راهنمایی و رانندگی از نظر شرعی واجب است و همگان باید به این قوانین احترام بگذارند.

مولوی عبدالصمد کریم زائی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر اظهار داشت: آموزش اقشار و گروه‌های مختلف مردم می‌تواند راهکاری مناسب برای جلوگیری از تصادفات باشد.

وی مرگ و میر ناشی از تصادفات در جاده‌های سیستان و بلوچستان را نگران کننده خواند و افزود:  متاسفانه رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی، کم عرض بودن جاده‌ها و استاندارد نبودن بعضی از خودروها سبب شده هر روز شاهد تصادفات مرگبار در جاده‌های این استان باشیم.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: بعضی از رانندگان وقتی سوار ماشین می‌شوند با غرور و تکبر رانندگی می‌کنند بطوریکه باعث ایجاد تصادفات مرگبار می‌شوند و این خودکشی است.

وی ادامه داد: طبق فرمایش نبی مکرم اسلام(ص) هر کس اقدام به خودکشی کند در قهر آتش جهنم قرار می‌گیرد.

مولوی کریم زایی با بیان اینکه تخطی از قوانینی که بر اساس احکام اسلامی تهیه شده حرام است اظهار داشت: رعایت مقرراتی که برای نظم جامعه وضع شده‌‏اند در هر حال واجب است.

وی از وضعیت نامناسب جاده‌های سیستان و بلوچستان انتقاد کرد و گفت: از دولت و مجلس شورای اسلامی انتظار داریم نسبت به دوبانده کردن جاده‌های این استان اقدام کنند تا شاهد این همه مرگ و میر در نباشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =