جمهوری اسلامی مانع حکومت ظالمان بر امت اسلامی شد

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: یکی از دغدغه‌های ائمه اطهار (ع) این بود که ظالمان نتوانند بر مردم حکومت کنند و امروز به یاری خدا در جمهوری اسلامی ایران این امر محقق شده است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نماز عبادی سیاسی جمعه  این هفته شهر اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره)  برگزار شد، با اشاره به صلح امام حسن مجتبی (ع) و پذیرش ولایت عهدی  حضرت رضا (ع) تصریح کرد: این ۲ امر عامل گسترش اسلام و تشیع شد در صورتی که دشمن از این ۲ طریق می خواست اسلام را محدود کند ولی خدا از طریق صلح امام حسن مجتبی (ع) و پذیرش ولایتعهدی امام رضا (ع) برعکس خواسته  دشمنان اسلام را محقق کرد.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به سالروز هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه، گفت: فداکاری حضرت علی (ع) و خوابیدن ایشان در بستر پیامبر (ص) موجب حفظ جان پیامبر (ص) شد. 
وی با اشاره به سالروز افشای کاپیتولاسیون در چهارم آبان توسط امام خمینی (ره)، گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز نه تنها چنین قوانینی وجود ندارد بلکه اگر آمریکا کوچک‌ترین خطایی کند با او و اتباع آنها مقابله می‌شود و آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به روز وقف، اظهار کرد: وقف یکی از اقدامات بسیار پسندیده ای است که ائمه معصومین (ع) خود در این مسیر پیشگام بودند.
وی اضافه کرد: وقف، علم نافع و فرزند صالح در روایات اسلامی به عنوان سه چشمه جاری خیرات برای پس از مرگ انسان معرفی شده است و در نظام جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه شده است که موقوفات بر اساس نیات واقفان آنها مصرف شود.
امام جمعه اصفهان در خطبه اول نماز با اشاره به جایگاه "شکر گزاری از خدا و مخلوق" در معارف اخلاقی اسلام، تاکید کرد: بر اساس رساله حقوق امام سجاد (ع) کسی که در حق انسان کار خوبی را انجام می‌دهد باید از او تشکر کرد، کار خوب او را یادآور شد، کار خوب او را نشر داد، برایش در پنهان و آشکار دعا کرد، با عملی این کار خوب او را جبران کرد.
وی اضافه کرد: دستور اخلاقی اسلام است که هر عمل خوبی را به‌ بهترین وجه جبران کرد و در صورت عمل به این آموزه های اخلاقی بسیاری از مشکلات انسان کم می‌شود.

 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha