۵۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان کمیته امداد اختصاص یافت

آستارا - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گیلان از اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال خرد مددجویان تحت پوشش این استان خبر داد.

عباس اهرابی در جلسه بررسی اشتغال مددجویان کمیته امداد امام در فرمانداری تالش اظهار کرد: اعتبار اشتغال مددجویان نسبت به سال گذشته، دو برابر شده و برای ایجاد مشاغل خرد و درآمدزایی خانوارهای تحت پوشش، برنامه ریزی و تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: ۱۱۶ هزار خانوار در استان گیلان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند که از این میزان، ۹ هزار و ۳۹۲ خانوار مربوط به شهرستان تالش است.

فرماندار تالش نیز در این جلسه گفت: در شرایط کنونی خانوارهای کم درآمد و تحت پوشش به اشتغال و درآمد سریع و پایدار نیاز دارند و بهترین راه حل آن، ایجاد مشاغل خرد است.      
سید عیسی مهدوی افزود: اشتغال اجتماع محور و رونق اقتصادی، محور اقدامات فرمانداری و دستگاه‌های مرتبط این شهرستان است و باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: ایجاد و توسعه مشاغل خرد با در نظر گرفتن قابلیت‌های روستاها امکان پذیر است و به خانواده‌ها و جوانان ایجاد کننده مشاغل خرد، تسهیلات بانکی داده شده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =