۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۵
کد خبرنگار: 2602
کد خبر: 83530157
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ درصد موقوفات مشگین‌شهر با نیت کمک به مساجد صورت گرفت

اردبیل - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مشگین‌شهر گفت: بیش از ۸۰ درصد موقوفات این شهرستان با نیت کمک به مساجد صورت گرفته است.

آیدین افزون روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر  شهرستان مشگین‌شهر دارای ۱۲۹ موقوفه با درآمد ثابت ، ۱۹۵ رقبه ، ۴۶۰ مسجد و ۱۶ باب امامزاده می‌باشد.

وی با بیان اینکه امسال درآمد موقوفات این شهرستان  نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش داشته ، بیان کرد: رویکرد اوقاف ورود به کارهای اقتصادی بوده و تلاش می‌شود با ایجاد ارزش افزوده خدمات بیشتری را در زمینه کارهای عام‌المنفعه انجام داد.

 افزون گفت: دفتر نمایندگی اوقاف مشگین‌شهر از زمان پهلوی دوم در این شهرستان دایر شده اما پس از گذشت نیم قرن همچنان به صورت نمایندگی اداره می‌شود و ارتقای این نمایندگی به اداره برکات فراوانی برای شهرستان داشته و زمینه فعالیت بیشتری در حوزه وقف را  فراهم خواهد کرد.

او اضافه کرد: با وجود مکاتبات فراوان در سال‌های گذشته تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه نشده و محقق شدن این مورد نیازمند همت و پیگیری همه مسئولان است.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های شاخص انجام شده گفت: مقدمات لازم جهت سرمایه‌گذاری در محوطه مسجد حضرت ابوالفضل (ع) فرهنگیان با احداث ۱۲  باب منزل مسکونی و ۶  واحد تجاری و احداث پنج واحد تجاری در موقوفه حاج وهاب رضازاده انجام شده و بزودی عملیاتی خواهد شد.

 وی برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن کریم و ثبت‌نام از هزار دانش‌آموز با همکاری آموزش و پرورش را از جمله فعالیت‌های فرهنگی ، مذهبی اوقاف و امور خیریه مشگین‌شهر دانست.

 فزون اظهار داشت: رسانه‌ها در ترویج سنت حسنه وقف نقش خطیری دارند و باید مردم را به مشارکت به انجام سایر موقوفات از جمله کمک به بیماران صعب‌العلاج و ساخت مراکز درمانی و عام‌المنفعه تشویق کرد.
وی از رسانه‌ها خواست جهت  آگاهی‌دهی به واقفان در خصوص ساخت مدارس ،بیمارستان و مداوای بیماران خاص و کمک به نیازمندان تلاش مضاعفی داشته باشند.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل واقع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =