۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۷:۳۹
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83530091
۱ نفر

برچسب‌ها

ثبت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ موقوفه در استان زنجان

زنجان – ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در زمان حاضر بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ موقوفه در این استان ثبت شده است که این موقوفات نزدیک ۲۷ هزار رقبه را شامل می‌شود.

حجت‌الاسلام مختار کرمی روز جمعه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا، افزود: برای ترویج سنت حسنه وقف، نمایشگاه‌های موضوعی دستاوردهای وقف در دهه  وقف در سطح استان برگزار می شود.

بیست‌وهفتم ماه صفر در تقویم رسمی‌کشور روز وقف و آغاز دهه وقف است.

حجت‌الاسلام کرمی با بیان اینکه دهه وقف امسال از روز چهارم آبان جاری آغاز می‌شود، اظهار کرد: در سال جاری نیز همچون سال های گذشته، برنامه‌های متعددی همزمان با این دهه در سطح استان اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان عنوان نخستین روز دهه وقف را «وقف، بهره‌وری موقوفات و رونق تولید» اعلام کرد و گفت: «وقف، ترویج فرهنگ قرآن و عترت» عنوان روز دوم، «وقف، خدمات اجتماعی، اجرای امینانه نیات واقفین» عنوان روز سوم، «وقف، بقاع متبرکه، زمینه‌ساز تحقق گام دوم انقلاب» عنوان روز چهارم است.

وی ادامه داد: عنوان روز پنجم دهه وقف «وقف محیط زیست، بهداشت و سلامت»، عنوان روز ششم «وقف، تحکیم بنیان خانواد، کاهش آسیب‌های اجتماعی»، عنوان روز هفتم دهه وقف «وقف، مهدویت، تمدن اسلامی»، عنوان روز هشتم «وقف توسعه پژوهش‌های نوین»، عنوان روز نهم «وقف، موسسات خیریه و توسعه مشارکت‌های مردمی» و عنوان روز دهم نیز «وقف، رسانه، تکریم واقفین خیراندیش» نام‌گذاری شده است.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به برخی از برنامه‌های در نظر گرفته شده به مناسبت دهه وقف در استان، گفت: همایش وقف و رسانه، تکریم واقفین خیراندیش، همایش بزرگ یاوران وقف و برپایی نشست‌های تخصصی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای این دهه در استان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =