از سرگیری مذاکرات تبادل انرژی ایران و جمهوری آذربایجان

تهران- ایرنا- وزیر نیروی ایران با وزیر انرژی جمهوری آذربایجان دیدار و با توجه به تأکید رؤسای جمهور دو کشور در جلسه مشترک مبنی بر توسعه همکاری‌ها در زمینه انرژی، مذاکرات تبادل انرژی بین دو کشور را از سر گرفتند.

در دیدار  عصر پنجشنبه «رضا اردکانیان» با وزیر انرژی آذربایجان بر تسریع در ساخت مشترک سایر ظرفیت‌های برقابی بر روی ارس، تهاتر گاز با برق و سرمایه‌گذاری آذربایجان برای احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در منطقه مرزی آستارا تاکید شد.

بزرگداشت پنجاهمین سال همکاری مشترک در بهره‌برداری از رودخانه مرزی ارس، از دیگر محورهای گفت‌وگوی این دو وزیر بود.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و رضا اردکان وزیر نیرو از جمله وزیرانی هستند که امروز به همراه رییس جمهوری به باکو سفر کرده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برای حضور و سخنرانی در هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در جمهوری آذربایجان حضور یافته است.

سخنرانی در این اجلاس و تشریح و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان به منظور بررسی مهم‌ترین مسائل در روابط تهران- باکو و روند اجرای موافقتنامه‌ها و طرح‌های مشترک و دیدارهای جداگانه با برخی سران حاضر در این اجلاس از جمله برنامه‌های رئیس جمهور کشورمان در این سفر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =