تیراندازان خلخال مکان و تجهیزات مناسب برای فعالیت ندارند

اردبیل - ایرنا - تیراندازی یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار در خلخال است اما این شهرستان بعنوان یکی از شهرستان‌های فعال استان از داشتن مکان و تجهیزات مناسب محروم است.

بشیر خالقی ، نماینده مردم خلخال و کوثر روز جمعه در آیین اختتامیه مسابقات تیراندازی به اهداف ثابت و تجلیل از بانوان تیرانداز خلخال به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود علاقه زیاد جوانان منطقه به این رشته ورزشی مکان و محل تمرین‌ها مناسب و استاندارد نیست.

او گفت: همچنین تجهیزات تیراندازی به اهداف ثابت و پروازی این شهرستان کافی نبوده و اعتباری هم برای تهیه ملزومات از جمله خرید سلاح جدید ،ساچمه ،سیبل ،فشنگ و بشقاب لحاظ نشده است.

وی با بیان اینکه به دلیل انتقال سلاح‌ها و تجهیزات تیراندازی خلخال به مرکز استان در سال‌های گذشته این رشته ورزشی به مدت چهار سال تعطیل و متوقف شده بود، افزود: با پیگیری‌های مستمر امکانات تیراندازی این شهرستان باز پس گرفته شده و زمینه شروع دوباره تمرین‌ها و مسابقه‌های ورزشی در این رشته فراهم شد.

خالقی با تقدیر از مسئولان اداره ورزش و جوانان خلخال رونق دوباره این رشته ورزشی در منطقه اظهارداشت: برای تامین و تهیه امکانات مورد نیاز تیراندازی خلخال از جمله سلاح و دستگاه بشقاب پرتاب‌کن جدید و نیز تامین اعتبار لازم برای احداث میدان تیراندازی استاندارد و مناسب در این شهرستان از طریق کمک‌های مالی وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدارسیون تیراندازی در تهران تلاش خواهد کرد.

وی از ورزش به‌ عنوان عامل اصلی مقابله با آسیب‌های اجتماعی نام برد و گفت: برای رونق ورزش این منطقه باید ملزومات مورد نیاز ورزشکاران را تهیه و تامین کرد.

او افزود: با توجه به راه‌اندازی رشته‌ تحصیلی تربیت بدنی در ۲ هنرستان پسران و دختران خلخال تجهیز سالن تیراندازی برای انجام تمرینات دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی ضروری است.

بهرام نقی زاده ، مسئول برگزاری تمرین‌ها و مسابقه‌های تیراندازی خلخال نیز گفت: از آغاز فعالیت دوباره این رشته ورزشی در طول ۲ سال گذشته تاکنون ۲۰ دوره مسابقه و پنج جشنواره ملی در رشته تیراندازی به اهداف ثابت و پروازی در این شهرستان برگزار شده است.

او افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰ نفر عضو باشگاه تیراندازی به اهداف پروازی و نیز ۷۰ نفر در بخش تیراندازی به اهداف ثابت داخل سالن فعالیت داشته و به طور منظم در تمرین‌ها و مسابقه‌های این رشته ورزشی حضوری فعال دارند.

وی گفت: در کنار رونق رشته تیراندازی به اهداف پروازی رشته تیراندازی به اهداف ثابت نیز پس از یک توقف چهار ساله دوباره احیا شده و بیش از ۷۰ تیرانداز نوجوان و جوان در قالب طرح اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در سالن تیراندازی مجموعه ورزشی پوریای ولی در تابستان امسال فعالیت کردند.

نقی زاده با بیان‌ اینکه سلاح‌ها و امکانات موجود رشته تیراندازی به اهداف پروازی خلخال اهدایی و با کمک و پیگیرهای نماینده مردم خلخال در مجلس از وزارت ورزش و جوانان تهیه شده، اظهار کرد: با هدف حمایت از این رشته  ورزشی تمام خدمات ارائه شده به ورزشکاران و ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی هر یک از رشته‌های تیراندازی به اهداف ثابت و پروازی رایگان است.

وی گفت: جوایز ۱۰ دوره مسابقه‌ها و جشنواره‌های برگزار شده نیز از کمک‌های شرکت خدمات ورزش تیراندازی و شکار زوبین تهران و نیز حمایت ویژه فرماندار، مسئولان اجرایی و خیران ورزش تامین شده است.

در مسابقه تیراندازی بانوان خلخال که بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی برگزار شد، حدیثه اکبرنواز ، محدثه اکبرنواز و زهرا بدری به ترتیب عناوین اول تال سوم رشته تفنگ و رباب امیدی و شهلا قیوم زاده به ترتیب مقام اول و دوم رشته تپانچه را کسب کردند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =