۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83529807
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشرفت ۵۰ درصدی چهارخطه ملایر _ آورزمان

همدان_ ایرنا_ چهارخطه محور ملایر _ آورزمان به نهاوند که عملیات اجرایی آن پایان خرداد امسال آغاز شد، هم اکنون قطعه نخست این محور به طول هشت کیلومتر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در بازدید از روند اجرایی این محور در گفت و گو با ایرنا گفت: چهارخطه محور ملایر _ آورزمان _ نهاوند به طول ۲۳ کیلومتر از خرداد امسال آغاز شد و پیمانکار این طرح ملی شرکت راهسازی و عمران ایران به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های راهسازی کشور است.

محمد کاظمی افزود: پیمانکار این طرح از گردنه آبدر به سمت ملایر را عهده دار است و هم اکنون قطعه نخست آن به طول هشت کیلومتر در دست اجرا است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ابنیه ها احداث و زیرسازی مسیر در حال انجام و یک دهنه پل در مقطع آورزمان در دست احداث است.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم بیان کرد: هشت کیلومتر قطعه نخست این مسیر از حد فاصل ابتدای حوزه استحفاظی ملایر تا روستای آورزمان است که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کاظمی با بیان اینکه عملیات زیرسازی و خاکبرداری این قطعه نیز بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: از تاریخ انعقاد قرارداد، مدت زمان اجرا و تکمیل این طرح ۳۶ ماهه است و در مدت سه سال باید طرح به اتمام برسد.

چهارخطه محور ملایر به آورزمان

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت تخصیص اعتبارات لازم برای تملک اراضی در حریم راه و پرداخت مطالبات پیمانکار، چهارخطه محور ملایر _ آورزمان در مهلت مقرر خود به پایان برسد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اعتبار تعیین شده برای اجرای این طرح را ۵۶ میلیارد ریال از اعتبارات ملی عنوان کرد و اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده چهارخطه این محور به عنوان یک طرح ملی مصوب و از بودجه مصوب سال ۹۷ برای این طرح اختصاص داده شد.

کاظمی محور ملایر _ آورزمان را یکی از پرترددترین و حادثه خیزترین محورهای ارتباطی استان دانست و افزود: در سال های گذشته تصادف های زیانباری در این محور رخ داد که نارضایتی های مردم را به دنبال داشته است.

وی تاکید کرد: با تخصیص به موقع اعتبارات و تلاش ها و پیگیری هایی که توسط نمایندگان منطقه، مسئولان استانی و شهرستانی صورت می گیرد، امیدواریم هر چه سریعتر این محور تکمیل و به بهره برداری برسد.

شهرستان ملایر دارای یک هزار کیلومتر راه است که ۱۲۰ کیلومتر آن بزرگراه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha