۲ خانه کوهنوردی در سمیرم احداث می‌شود

اصفهان- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان سمیرم گفت: ۲ خانه کوهنوردی یکی در آبشار سمیرم و دیگری در روستای خفر این شهرستان احداث می شود.

سید محمدرضا فلسفی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری سمیرم در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، اظهارداشت: سمیرم منطقه‌ای کوهستانی است که به دلیل همین ظرفیت خدادادی، ساخت و راه اندازی این خانه‌های کوهنوردی تاثیر بسزایی در رونق گردشگری ورزشی و سلامت منطقه خواهد داشت.

به گفته وی گرداگرد آبشار زیبای سمیرم کوه و سنگلاخ است و برای کوهنوردی و صخره نوردی مناسب است.

رییس اداره ورزش و جوانان سمیرم تصریح کرد: مرحله اول احداث خانه کوهنوردی روستای نمونه گردشگری خفر در دامنه زاگرس  با یک میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است.

وی سرانه ورزش شهروندان در ۶ ماهه اخیر را ۴۷ صدم درصد برای هر نفر اعلام و اضافه کرد : از این عدد ۱۹ صدم درصد مربوط به فضاهای ورزشی سرپوشیده و مابقی به سایر فضاها مربوط می شود.

فلسفی به وجود و فعالیت ۱۳ باشگاه و ۱۲ سالن اشاره کرد و ادامه داد: ۳۶ خانه ورزش روستایی در سال گذشته و ابتدای امسال در منطقه تجهیز شده و ۱۷ خانه ورزش دیگر نیز در روستاهای فاقد این امکان تا پایان سال جرای مجهز می شوند.

رییس اداره ورزش و جوانان سمیرم این را هم گفت که ۸ سمن در این شهرستان فعال است و ۷ سن دیگر نیز بزودی به جمع این تشکل های غیردولتی، افزوده می شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی سمیرم سپس اظهار داشت: ۲۴ رشته در این مرکز ارائه می شود که ۳ رشته آن به مقطع کارشناسی ارشد اختصاص دارد.

به گفته روح الله رشیدی، متاسفانه بومیان منطقه سمیرم از تحصیل در این مرکز استقبال نمی‌کنند در حالی که امکانات روزآمد، استادان و هیات علمی ظرفیت های خوب و ارزشمند این مرکز آموزش عالی هستند.

وی شعار امروز دانشگاه آزاد اسلامی را مساله محوری عنوان کرد و افزود: کشاورزی حرفه‌ای با رویکرد نوآوری و خلاقیت ماموریت جدی و جدید این مجموعه دانشگاهی است اما برای اجرا به همکاری نهادهای مرتبط با کار نیاز داریم.

فرماندار سمیرم  ادامه داد: مدیران و کارکنان سازمان ها هر صبح باید سر ساعت مقرر با نشاط سر کارشان حاضر شوند و به مردم خدمت کنند.

محمدرضا عسگریان به بازدیدهای سرزده خود از برخی سازمان های اشاره کرد و گفت: وضعیت خدمت رسانی در اداره ها مطلوب است و تنها یکی دو مورد تاخیر صبحگاهی در محل کار گزارش داشته ایم.

وی محدود بودن فصل کاری در سمیرم را یادآور شد و ادامه داد: مسوولان در همه سازمان‌ها بر روی طرح ها و برنامه‌های نیمه تمام تمرکز کنند تا در فرصت محدود باقی مانده کارهای بیشتری به سرانجام برسد.

وی از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هم خواست باتوجه به نزدیکی به فصل سرما نبست به تکمیل پل ارتباطی روستاهای ده بزرگ پادنا و سیور اقدام کند.

فرماندار سمیرم از مدیران خواست فعالیت‌های خود را به رسانه‌ها منتقل کنند و با خبرنگاران شهرستان همکاری و هماهنگی بیشتری داشته باشند تا مردم بیشتر و از منابع رسمی، در جریان کارهای انجام شده قرار داشته باشند.

سمیرم با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت، دارای یکصد هزار نفر جمعیت ثابت و عشایری است که در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =