حدود ۹۰ درصد مطالبات چای‌کاران رامسر پرداخت شد

نوشهر - ایرنا - رئیس اداره چای رامسر با اعلام پایان فصل برداشت برگ سبز چای در شهرستان گفت که تاکنون ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان معادل ۸۸ درصد از مطالبات چای‌کاران نیز پرداخت شده است.

اردلان بالابندیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا مجموع مطالبات چایکاران شهرستان را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود که باقی مانده مطالبات نیز در آینده پرداخت خواهد شد.

وی همچنین گفت که سه کارخانه چای فعال در این شهرستان از زمان آغاز برداشت تاکنون ۹۲۸ تن برگ سبز چای با قیمت تضمینی خریداری کردند که از این میزان ۴۴۹ تن درجه یک و بقیه درجه دو بود.

رئیس اداره چای رامسر میزان برداشت چای در این شهرستان را حدود ۳۰ درصد بیشتر از سال پیش برآورد و علت افزایش را هم شرایط آب و هوایی مناسب و حمایت دولت تدبیر و امید از چایکاران و همچنین  افزایش ۳۷.۵ درصدی قیمت خرید برگ سبز اعلام کرد.

وی میزان چای خشک استحصالی از برگ سبز چای خریداری شده از کشاورزان را  ۲۰۴ تن برآورد کرد.

دستکم یکهزار بهره بردار در شهرستان رامسر در سطح یکهزار و ۲۰۰ هکتار به کشت چای مشغول هستند.

 نرخ خرید تضمینی هر کیلو برگ سبز چای در سال جاری  هر کیلوگرم ۳۶ هزار ریال و درجه دو ۲۲  هزار ریال اعلام شد. سال گذشته نرخ خرید برگ سبز درجه یک ۳۲ هزار و ۷۵۰ ریال و درجه دو هم ۱۸ هزار و ۴۹۲ ریال بود.

 برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره ، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد.چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خرداد ماه و چین پاییزه در شهریور شروع می شود که تا پایان  مهر ماه ادامه می یابد.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب استان مازندران قرار دارد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =