امسال ۲۰ سایت مخابراتی در جوانرود راه‌اندازی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین برق و مسیر دسترسی امسال ۲۰ سایت مخابراتی و ارتباطی در شهرستان جوانرود با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار راه‌اندازی خواهد شد.

شهریار بهنیا روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات و ارتباطات جوانرود، به موقعیت مرزی این شهرستان اشاره کرد و افزود: اعتقاد داریم باید در ارتقای شاخص‌های حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات و ارتباطات جوانرود بیشتر تلاش کنیم.

فرماندار جوانرود نیز با یادآوری مشکلات حوزه مخابرات و ارتباطات این شهرستان به اهمیت سایت ارتباطی «کلوردر» بخش کلاشی اشاره کرد و گفت:با توجه به عدم آنتن دهی، مرزی بودن و کوهستانی و صعب‌العبوری منطقه ارتقای  این سایت ضروری است.

رستگار یوسفی افزود: در بخش مرکزی نیز عدم آنتن دهی در برخی نقاط روستاهای حوزه دهستان بازان از مشکلات اهالی این منطقه است.

وی با بیان اینکه شهرستان جوانرود به عنوان مرکز تجاری و گردشکری مطرح است، یادآور شد: ارتقا و توسعه فیبرنوری، ارائه خدمات نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهرستان جوانرود ضروری است.

مدیرکل شرکت ارتباطات زیرساخت استان کرمانشاه نیز گفت: در صورت اهدا زمین امسال پایانه فیبرنوری در جوانرود احداث خواهیم کرد.

حمیدرضا نوشاد فر افزود: از ۲ هزار کیلومتر فیبرنوری در استان کرمانشاه ۲۰۰ کیلومتر آن در شهرستان جوانرود است.

مدیرعامل مخابرات استان کرمانشاه هم با بیان اینکه در ۲ ماه گذشته تمام روستاهای شهرستان جوانرود را پایش کرده اند،گفت: امسال ارتقای سایت های سرود، تپه بور، ترکه، بانی گمکان و دواله از توجی به تریجی در دستور کار این شرکت قرار دارد.

مصیب قبادیان افزود: سایت بیاشوش و کانی گوهر از توابع بخش مرکزی جوانرود به تریجی ارتقا پیدا کرده اند.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.