ایران از «دیپلماسی امور قضایی» حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: ایران از ایده مطرح شده از سوی ژاپن با عنوان «دیپلماسی امور قضایی» حمایت می‌کند و آماده همکاری در این زمینه است.

به گزارش معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری، لعیا جنیدی که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز به کار رسمی امپراتور جدید ژاپن به توکیو سفر کرده است، امروز پنج شنبه با کاتسویوکی کاوایی، وزیر دادگستری ژاپن دیدار کرد.
جنیدی ضمن تبریک انتصاب کاوایی به سمت وزیر دادگستری ژاپن، بر توسعه همکاری‌های حقوقی و قضایی دو کشور تاکید کرد و افزود: دیپلماسی در امور حقوقی و همکاری دو کشور در حوزهای آموزشی و تحقیقاتی با کانون های وکلا و دانشکده های حقوق انجام شود.
جنیدی در خصوص فرصت های شغلی ایجاد شده در ژاپن، اظهار امیدواری کرد، جمعیت جوانان تحصیلکرده ایرانی هم بتوانند از فعالیت های حرفه ای و دوره های مهارت ورزی در ژاپن استفاده کنند و به این ترتیب هم منشا خدمات برای کشور ژاپن باشند و هم حاصل تجربیات خود را برای ایران به ارمغان آورند.
جنیدی در ادامه اجرای توافقات بین دو کشور از جمله موافقتنامه انتقال محکومان به حبس را گامی در جهت حل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور دانست.
در این دیدار، کاتسویوکی کاوایی، وزیر دادگستری ژاپن نیز ضمن تشکر از حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری ایران در مراسم امپراتور ژاپن، گفت: در سال ۲۰۱۶ به عنوان مشاور ویژه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کردم و دیدارهای خوبی با مقامات ایرانی داشتم؛ در آن سفر از نزدیک با ایران آشنا شدم و زمینه‌های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.
«نارو هیتو» امپراتور جدید ژاپن روز سه شنبه ۳۰ مهر ماه با حضور نمایندگانی از ۱۸۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی در توکیو تاجگذاری و فعالیت خود را به عنوان امپراتور ژاپن آغاز کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =