انتخاب نماینده احزاب ملی به دور دوم کشیده شد

تهران- ایرنا- نشست دبیران کل احزاب ملی برای انتخاب یک نماینده برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی به دلیل حد نصاب نرسیدن آرا به دور دوم کشیده شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ۶۰ دبیرکل احزاب برای دومین دوره انتخاب یک نماینده برای حضور در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی حضور یافتند که تقریبا نیمی از آنان با اعتراض جلسه را ترک کردند.
«حمید ملانوری» دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب پس از رای گیری گفت: با استناد قانون باید حداقل ۵۶ نفر یعنی دو سوم حاضر می شدند، تا تعداد به حد نصاب می رسید که ۶۰ نفر حاضر شدند اما ۳۶ نفر در انتخابات شرکت کردند و با رای گیری صورت گرفته «حسن غفوری فرد» ۱۹، «قدرتعلی حشمتیان» ۱۶ و«حسین کمالی»  یک رای کسب کردند و بنابراین هیچ یک حائز حدنصاب آرا نشدند و انتخابات به دور دوم کشیده شد.

۱۶ نفر ابتدا برای نامزدی در این انتخابات ثبت نام کرده بودند که با نزدیک شدن به انتخابات تعداد به ۴ نفر رسید. حشمتیان از مستقلین، حسن غفوری فرد و حجت ملکی از اصولگرایان و  کمالی از جناح اصلاح طلب نامزدهایی بودند که برای این انتخابات باهم رقابت کردند.
براساس این گزارش این انتخابات با حضور اعضای کمیسیون ماده ۱۰ ، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی و محمد رضا راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =