۴۰ برنامه بومی و محلی در روستاهای قزوین اجرا شد

قزوین – ایرنا - ۴۰ برنامه بومی و محلی به مناسبت روز روستا و هفته تربیت بدنی با هدف ایجاد نشاط و شادابی در مناطق روستایی استان قزوین اجرا شد.

رییس هیات بازی‌های بومی و محلی استان قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:از این برنامه‌ها پنج همایش پیاده روی، پنج همایش بازی‌های بومی و محلی و یک همایش دوچرخه سواری به مناسبت روز روستا برگزار شد.

مجید ابوالحسنی اضافه کرد: با توجه به همزمانی روز روستا و هفته تربیت بدنی با ماه محرم و اربعین حسینی تلاش شد برنامه‌های مورد نظر برای هزار روستای استان، متناسب با این ایام تنظیم و تدوین شوند.

وی با اشاره به نقش موثر این برنامه‌ها در افزایش جمعیت مناطق روستایی استان، افزود: با برگزاری بازی‌های بومی و محلی از قبیل داژبال در روستای باورس، دال و پلان در طارم، چوب کشی در روستاهای الموت، گونی دوانی در تاکستان و ... شاهد ایجاد شادابی و نشاط و افزایش جمعیت در مناطق روستایی استان بوده ایم.

ابوالحسنی گفت:به عنوان مثال در همایش پیاده روی روستای دربهان از توابع شهرستان تاکستان که ۴۰۰ نفر جمعیت ثبت شده دارد ۶۰۰ نفر شرکت کردند.

وی افزود: همچنین برای افزایش شادابی و نشاط جامعه روستایی استان برگزاری جام خوشه چین در دستور کار قرار دارد که طی آن ۵۰ ورزشکار روستایی قزوین به مسابقات منطقه ای و کشوری اعزام می‌شوند.

این مسئول گفت:این مسابقات از ۱۷ آبان ماه در رشته‌های فوتبال، والیبال، طناب کشی، دوومیدانی، هفت سنگ و چوب کشی آقایان و بانوان برگزار خواهد شد.

بیش از هزار آبادی در استان قزوین وجود دارد که از این تعداد حدود ۸۰۰ روستا دارای سکنه هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha