۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83529326
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار معاون رییس جمهوری ایران با وزیر دادگستری ژاپن

پکن- ایرنا- «لعیا جنیدی» معاون حقوقی رئیس جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در مراسم آغاز بکار رسمی امپراتور جدید ژاپن به توکیو سفر کرده است امروز پنجشنبه با «کاتسویوکی کاوایی» وزیر دادگستری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو، معاون حقوقی رییس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن تبریک انتصاب آقای کاوایی به سمت وزیر دادگستری ژاپن، بر توسعه همکاری های حقوقی و قضایی دو کشور تاکید کرد و افزود: ایران از ایده مطرح شده از سوی شما تحت عنوان «دیپلماسی امور قضایی» حمایت کرده و آماده همکاری در این زمینه هستیم.  

جنیدی همچنین به موضوع دیپلماسی در امور حقوقی و همکاری دو کشور در حوزه های آموزشی و تحقیقاتی با کانون های وکلا و دانشکده های حقوق اشاره کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اسلامی ایران در خصوص فرصت های شغلی ایجاد شده در ژاپن اظهار امیدواری کرد جمعیت جوانان تحصیلکرده ایرانی هم بتوانند از فعالیت های حرفه ای و دوره های مهارت ورزی در ژاپن استفاده کنند و بدین ترتیب هم منشا خدمات برای ژاپن باشند و هم حاصل تجربیات خود را برای ایران به ارمغان بیاورند.

جنیدی در ادامه اجرای توافقات بین دو کشور از جمله موافقت نامه انتقال محکومین به حبس را گامی در جهت حل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور دانست.

کاوایی وزیر دادگستری ژاپن هم در این دیدار ضمن تشکر از حضور خانم جنیدی در مراسم آغاز بکار رسمی امپراتور جدید ژاپن گفت در سال ۲۰۱۶ به عنوان مشاور ویژه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کردم و دیدارهای خوبی با مقامات ایرانی داشتم من در آن سفر از نزدیک با کشور شما آشنا شدم و دیدم که زمینه های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

وی در ادامه گفت: وزارت دادگستری ژاپن آماده همکاری جهت حل و فصل موضوعات حقوقی و قضایی بین دو کشور است.

در این دیدار همچنین خانم جنیدی از آقای کاوایی جهت سفر به ایران دعوت کرد.

«نارو هیتو» امپراتور جدید ژاپن روز سه شنبه با حضور نمایندگانی از ۱۸۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی در توکیو تاجگذاری کرد و فعالیت خود را به عنوان امپراتور ژاپن آغاز کرد.

از سوی جمهوری اسلامی ایران  در این مراسم هیاتی به سرپرستی «لعیا جنیدی» معاون حقوقی رییس جمهوری اسلامی ایران شرکت داشت، جنیدی ضمن شرکت در این مراسم با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن نیز دیدار و گفت و گو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =