خراسان رضوی هفته پیش میزبان مسئولان کشوری بود

مشهد- ایرنا- استان خراسان رضوی در هفته ای که گذشت میزبان وزیر کشور و چند نفر از معاونان دیگر اعضای هیات دولت و برخی دیگر از مسئولان کشوری بود.

در این چارچوب بیست و نهم مهرماه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان به منظور شرکت در نشست ملی فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان خراسان رضوی به مشهد سفر کرد.

سورنا ستاری در این سفر علاوه بر دیدار با تولیت آستان قدس رضوی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی توس و مرکز رشد فرهنگی وابسته به پارک فناوری خراسان دیدن کرد.

وی همچنین تعدادی از طرح های حوزه خدمات شهری مشهد و داروهای حوزه دامی شرکت نفت فریمان را افتتاح و رونمایی کرد.

روز ۳۰ شهریور ماه مدیرکل دفتر امور سرمایه گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشست با سرمایه گذاران مجتمع های خدماتی - رفاهی در مشهد شرکت کرد.

حمیدرضا شهرکی در این نشست گفت:  ۵۰۰ میلیارد ریال برای ایجاد راه‌های دسترسی به مجتمع‌های بین‌راهی و نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی محل استقرار این مجتمع‌ها در جاده‌های کشور اختصاص یافته است.

وی افزود: از این میزان اعتبار اختصاص یافته، استان خراسان رضوی سهم ۱۱ درصدی و معادل ۶۰ میلیارد ریال دارد.

در همین روز حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در جمع بسیجیان ادارات مشهد شرکت کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نه تنها برای ۴۰ سال دوم خود که برای درازمدت آینده‌ نگری دارد.

وی افزود: باید برای عدالت و حکومت جهانی امام زمان (عج) و آرمان‌های مقدس اهل بیت (ع) برنامه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه فرصتی که انقلاب اسلامی در اختیار ما قرار داده در طول تاریخ تشیع بی سابقه است اظهار داشت: این فرصت که به برکت امام راحل، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و خون شهدا حاصل شده است را باید قدر نهاد.

روز اول آبان نیز همایش ۲ روزه استانداران سراسر کشور با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مشهد آغاز شد.

استانداران سراسر کشور در این همایش در سه کمیسیون تخصصی با حضور معاونان وزارت کشور شرکت کردند و کمیسیون تخصصی سیاسی، انتخابات و اجتماعی، کمیسیون تخصصی امنیتی و مدیریت بحران و کمیسیون تخصصی توسعه و مدیریت منابع اقتصادی و عمرانی از جمله پنل های تخصصی این همایش بود.

در همین روز "جوزپه پرونه" سفیر ایتالیا در ایران با رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور در مشهد دیدار کرد.

سفیر ایتالیا در ایران در این نشست گفت: خراسان رضوی و شهر ماتِرا در جنوب ایتالیا ارتباط خوب فرهنگی با یکدیگر دارند به نحوی که یکی از خیابان‌های این شهر به نام خراسان نام‌گذاری شده است.

وی افزود: خراسان رضوی با داشتن شخصیت‌های بزرگی مانند خیام، عطار و فردوسی از ظرفیت های خوبی در حوزه فرهنگی برخوردار است که می تواند با شهر ماتِرا که پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۹ شناخته شده ارتباط بیشتری برقرار کند.

در همین روز مصطفی صفایی معاون عملیاتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور نیز به گناباد سفر کرد.

وی درحاشیه بازدید از روند اجرایی پروژه فرودگاه گناباد گفت: یکصد میلیارد ریال طی سال جاری برای تکمیل این فرودگاه اختصاص یافته است.

وی با انتقاد از کوتاهی پیمانکار در روند اجرای این پروژه افزود: این طرح که از چند سال قبل در دست اجراست، پیشرفت مطلوبی نداشته ولی شرکت فرودگاه‌های کشور از هیچ تلاشی برای بهره برداری آن تا پایان سال جاری کوتاهی نمی‌کند.

روز دوم آبان نیز عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه مراسم پایانی همایش استانداران کشور در مشهد در جمع خبرنگاران  گفت: بیش از ۸۵ درصد انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که با این اقدام ۹۰ درصد از تخلفات انتخاباتی حذف می‌شود.

وی افزود: مهمترین قسمت انتخابات احراز هویت است و بیشترین تخلفات در این بخش رخ می‌دهد از این رو با شورای نگهبان به توافق رسیدیم که از سیستم الکترونیکی برای این بخش استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: همچنین به توافق اولیه رسیده ایم که اخذ و شمارش آرا در ۱۴۰ شهر نیز الکترونیکی باشد.
در همین روز بابک دین‌ پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور نیز در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در مشهد شرکت کرد و گفت: براساس اعلام بانک مرکزی تا پایان سال گذشته یکهزار و ۲۱۳ واحد تولیدی تملیکی در کشور از تملک بانک‌ها خارج شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =