۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83529278
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مادورو نسبت به احتمال کودتا در بولیوی هشدار داد

تهران-ایرنا-رئیس جمهوری ونزوئلا از کشورهای جهان خواست مقابل وقوع «کودتا» در بولیوی در پی احتمال پیروزی دوباره «اوو مورالس» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، بایستند.

به گزارش شبکه «تله سور»، نیکلاس مادورو روز گذشته ضمن ابراز همبستگی با اوو مورالس رئیس جمهوری بولیوی خاطر نشان کرد: بیایید پرچم های همبستگی با اوو مورالس را برافراشته کنیم و علیه هرگونه کودتا در بولیوی و آمریکای لاتین و همچنین علیه ظهور فاشیسم در منطقه اقدام شود.

این اظهارات مادورو در حالی مطرح شد که امورالس روز گذشته عنوان کرد که کودتایی در بولیوی از سوی معترضان راست گرا در جریان است. مورالس تصریح کرد که معترضان نمی خواهند نتایج انتخابات را نمی پذیرند و قصد ندارند منتظر اعلام نتایج نهایی باشند.

براساس آخرین نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری بولیوی مورالس از «کارلوس مسا» رقیب راست گرایش نزدیک به ۱۰ درصد پیشی گرفته است اما مخالفان دولت معتقدند که براساس نتایج اولیه آرای این دو نامزد باید در دور دوم انتخابات بار دیگر رقابت کنند.

براساس اعلام کمیسیون انتخابات بولیوی، با شمارش بیش از ۹۷ درصد آرای انتخاباتی تا روز چهارشنبه، مورالس ۴۶.۴ درصد و مسا رقیب وی  ۳۷ درصد آرا را کسب کردند.

 مخالفان از اعتصاب سراسری خبر می دهند و نمایندگان سازمان های جامعه مدنی از مناطق شش گانه بولیوی از فراخوان اعتصاب سراسری در این کشور حمایت کردند. سازمان های مزبور با صدور بیانیه ای اعلام کردند که اعتصاب سراسری تا زمان برقراری دموکراسی و احترام به خواست و اراده مردم ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین در اظهارات روز گذشته اش با معترضان در شیلی ابراز همبستگی کرد و از دولت این کشور خواست به سرکوب مخالفان پایان دهد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha