حزب الدعوه: عراق نباید به میدان جنگ کشورها تبدیل شود

تهران-ایرنا- حزب الدعوه به ریاست "نوری المالکی" نخست وزیر اسبق عراق چهارشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: عراق نباید به میدانی برای درگیری کشورها تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی حزب "الدعوه"، در این بیانیه بر حمایت از ملت عراق در مقابله با چالش‌ها و بحران‌ها تأکید شده است.

حزب المالکی اعلام کرد، از تمامی خواسته‌های قانونی معترضان حمایت می‌کند، همچنین از تلاش‌هایی که تاکنون برای اجرای این خواسته‌ها انجام شده است، قدردانی می‌شود.

در این بیانیه تمامی اقدامات خشونت‌آمیز علیه معترضان مسالمت‌آمیز اخیر عراق محکوم و خواستار آزادی افرادی شده است که در تظاهرات اخیر بازداشت شده‌اند.

حزب الدعوه اعلام کرد، از گزارش کمیته حقیقت‌یاب درباره حوادث اخیر در تظاهرات که روز سه شنبه منتشر شد، متقاعد نشده است.

این حزب حمایت خود را از تشکیل کمیته‌ای مرکب از کارشناسان قانون اساسی برای اصلاح برخی از بندهای قانون اساسی عراق اعلام کرد و خواستار به همه‌پرسی گذاشتن تغییرات قانون اساسی در این کشور شد.

حزب الدعوه در ادامه این بیانیه، خواستار تسریع در روند ارجاع پرونده‌های فساد به دستگاه قضایی عراق و مجازات فاسدان شد.

این حزب در پایان، همکاری کامل خود را با نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و کسانی اعلام کرد که برای حفظ یکپارچگی و حاکمیت عراق در مقابله با تروریسم فعالیت دارند.

کمیته‌حقیقت‌یاب عراق روز سه شنبه اعلام کرد، در تظاهرات نهم مهرماه گذشته که به خشونت کشیده شد، ۱۴۹ تن از جمله هشت نیروی امنیتی نیز کشته شدند.

براساس گزارش نهایی این کمیته، در این تظاهرات همچنین ۴ هزار و ۲۰۷ تن از جمله ۲۸۷ نظامی دیگر نیز زخمی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =