۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱:۰۶
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83529106
۰ نفر

برچسب‌ها

بارسلونا با خوش شانسی اسلاویا پراگ را شکست داد

تهران- ایرنا- بازیکنان تیم فوتبال بارسلونا امشب در چارچوب هفته سوم لیگ قهرمانان اروپا با خوش شانسی از سد اسلاویا پراگ گذشتند و هفت امتیازی شدند.

شاگردان «ارنستو والورده» که در گروه ششم این مسابقات قرار دارند در ورزشگاه «سینوبو» شهرپراگ در حالی به دیدار اسلاویا رفتند که بازی دشوار مقابل این تیم را تصور نمی کردند اما با اقبال بلند از سد بازیکنان سخت کوش این تیم گذشتند.
بر اساس تصمیم سرمربی آبی اناری ها ترشتگن، پیکه، سمدو، بوسکتس، آرتور، لنگله، آلبا، دیونگ، مسی، گریزمان و سوارز ترکیب این تیم برابر اسلاویا را تشکیل داده و کولار، هوورکا، کودلا، بوریل، کوفال، سوچک، سویچ، استانکیو، زلنی، ماسوپست و اولائینکا نیز با تصمیم «ییندریچ ترپیسوفکسی» افتخار بازی برابر تیم بزرگ بارسلونا را پیدا کردند.
آبی اناری ها با شروع توفانی خود فشار زیادی به بازیکنان اسلاویا پراگ آورده و همین مساله باعث شد تا مدافعان حریف در دقیقه سوم و در پشت محوطه جریمه مرتکب اشتباه شده و توپ را از دست بدهند.
«لیونل مسی» فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا با توپ ربایی به موقع  نخستین حمله تیمش برروی دروازه حریف را طراحی و با پاس دقیق بازیکنان خودی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوتی دقیق دروازه میزبان را گشود.

خوشحالی مسی پس از گلزنی به اسلاویا پراگ


اما این گل باعث نشد تا بازیکنان جسور حریف عقب کشیده و روی به بازی دفاعی بیاورند. آنان حملات زیادی را برروی دروازه بارسلونا طراحی کرده اما هیچ کدام به گل تبدیل نشد تا اینکه «جان بریل» دردقیقه ۵۰ موفق به گلزنی شد و بازی را به تساوی کشاند.

شادمانی بازیکنان اسلاویاپراگ از گلزنی به بارسلونا


اما شیرینی این گل تنها هفت دقیقه دوام داشت و با گلی که «پیتراولینکا» به اشتباه در درون دروازه خودی جای داد یک بار دیگر از بارسلونای  نامدار عقب افتادند.

لحظه به ثمر رسیدن گل به خودی مدافعان اسلاویا پراگ

درادامه این بازی تماشایی بازیکنان ۲ تیم حملات دیگری را بر روی دروازه یکدیگر طراحی کردند ولی به گل نرسیدند.  
دردقیقه ۷۵  مسی یک بار دیگر در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و این فرصت در آستانه دروازه اسلاویا پراگ برای او و تیمش از دست رفت.
 دردقیقه ۸۲ و به دنبال یک ضد حمله سریع توپ از دروازه آبی اناری ها به زمین اسلاویاپراگ آمد و سوارز درمحوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت او را سنگربان حریف مهار کرد و او را ناکام گذاشت.
دردقیقه ۸۴ بازیکنان اسلاویا بار دیگر درمحوطه جریمه بارسلونا درموقعیت مناسب گلزنی قرارگرفت اما شوت مهاجمان این تیم از بالای دروازه به بیرون رفت و با بد اقبالی به گل نرسیدند.
دردقایق پایانی و درهنگامی که یاران مسی تنها چشم به ضد حملات داشتند بازیکنان میزبان بر روی دروازه آنان به دنبال گلزنی بودند  اما به علت دفاع منطقی آبی اناری ها که دراین دیدار پیراهن دوم خود را به تن داشتند دراین مهم ناکام بودند.
سرانجام این بازی دیدنی با نتیجه ۲ بر یک تمام و شاگردان والورده نفس راحتی کشیده و با خوشحالی زمین را ترک گفتند.

بارسلونا با این پیروزی 7 امتیازی شد و در صدر جدول این گروه قرار گرفت و اسلاویاپراگ نیز با یک امتیاز اندوخته خود در قعر جدول گروه ششم باقی ماند.
نتایج کامل روز دوم از هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا:
 گروه پنجم:
سالزبورگ ۲- ناپولی ۳
خنک یک – لیورپول ۴
گروه ششم:
اینترمیلان ۲ - دورتموند صفر
اسلاویا پراگ یک – بارسلونا ۲
گروه هفتم:
لایپزیک ۲-  زنیت یک
بنفیکا ۲-  لیون یک
گروه هشتم:
آژاکس صفر – چلسی یک
لیل یک  – والنسیا یک
گروه هفتم:
لایپزیک ۲- زنیت یک
بنفیکا ۲- لیون یک


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =