مطالبات جاری بیمارستان‌های دانشگاهی به موقع پرداخت می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از توافق این سازمان با وزارت بهداشت برای پرداخت به موقع مطالبات جاری بیمارستان‌های دانشگاهی خبر داد و گفت: عمل به تعهدات سازمان تامین اجتماعی در این توافق نیازمند تأمین ماهیانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع نقدی بیشتر از ماه‌های قبل خواهد بود که پیش‌بینی‌های لازم برای آن صورت گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در مراسم تکریم و معارفه معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی مسئول ارائه و یا تأمین هزینه درمان نیمی از جمعیت کشور است و خدمات درمانی مناسب نقش بسیار مهمی در رضایتمندی جامعه تحت پوشش نسبت به سازمان دارد.
وی با بیان اینکه توافق سازمان تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت از مهرماه اجرایی شده است، گفت: در این مدت معادل ۲ ماه از مطالبات بیمارستان‌های دانشگاهی به صورت علی الحساب پرداخت شده است و امیدواریم با تداوم پرداختهای مطالبات جاری شاهد افزایش اعتبار دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی و ارتقاء رضایتمندی جامعه تحت پوشش باشیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: درباره مطالبات قبلی مراکز درمانی طرف قرارداد نیز با همکاری وزارت بهداشت چاره‌اندیشی خواهیم کرد و با دریافت منابع لازم نسبت به پرداخت این مطالبات اقدام لازم صورت می‌گیرد.
سالاری گفت: امیدواریم تعهدات وزارت بهداشت نیز در زمینه توسعه و تکمیل پرونده الکترونیک و اجرای گایدلاین‌ها محقق شود و پیش‌بینی ما این است که اجرای این تعهدات منجر به صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌های درمانی خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اصلاح و بهبود مدیریت حوزه درمان مستقیم این سازمان را از دیگر برنامه‌های معاونت درمان برشمرد و گفت: پرداخت هزینه و اختصاص بودجه به مراکز درمانی ملکی این سازمان بایستی مبتنی بر کارکرد باشد نه هزینه‌کرد و لازم است که معاونت درمان در این زمینه سازوکار مورد نیاز را پیش‌بینی کند.
سالاری برلزوم توجه به خرید خدمت و بودجه عملیاتی در حوزه درمان تأکید کرد و گفت: توسعه خدمات درمان مستقیم نیز در مناطق مختلف کشور بایستی به صورت عادلانه و مبتنی بر مطالعات کارشناسی انجام شود و از مداخلات شخصی و سلیقه‌ای در این حوزه جلوگیری خواهد شد.
مهدی درخشان، معاون سابق درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه از مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی تشکر کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان خدمات گسترده‌ای را به نیمی از جمعیت کشور ارائه می‌دهد و بسیاری از اقشار مختلف جامعه سازمان تأمین اجتماعی را با خدمات درمانی آن می‌شناسند.
وی از همکاری صمیمانه و همکاری مدیران سازمان تأمین اجتماعی در دوره تصدی معاونت درمان این سازمان تشکر کرد و گفت: موفقیت‌ها و افتخارات بدست آمده در این دوره حاصل تلاش خالصانه بیش از ۴۵ هزار همکار حوزه درمان تأمین اجتماعی است.
امیرعباس منوچهری، معاون جدید درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه از اعتماد مدیرعامل این سازمان تشکر کرد و گفت: همکاران حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سراسر کشور در خط مقدم مشغول خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش هستند و وظیفه مدیران ستادی پشتیبانی و فراهم ساختن فضای کاری مناسب برای آنان است.
وی با اشاره به مسئولیت‌هایی که در سایر نهادهای مرتبط با نظام سلامت کشور برعهده داشته است، گفت: مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در مقایسه با سایر مراکز وضعیت بسیار بهتری دارند و امیدوارم با تلاش و همت کارکنان شاهد ارتقاء هرچه بیشتر خدمات سازمان در حوزه درمان باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =