کارگروه مشخصی برای رصد مسائل بیمه‌ای تولیدکنندگان و کارآفرینان تشکیل می‌شود

تهران-ایرنا- معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر حمایت این سازمان از اشتغال و تولید، گفت: کارگروه مشخصی با حضور نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان و سازمان تامین اجتماعی تشکیل می‌شود تا روند اجرای قوانین و بخشنامه‌های مرتبط این حوزه رصد شود.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب در جلسه ای که به منظور بررسی بیشتر مسائل بیمه ای شرکت های دانش بنیان با حضور نمایندگان این حوزه در محل ستاد سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، افزود: دو روز قبل جلسه ای با حضور مدیران و نمایندگان تعدادی از شرکت های دانش بنیان در مجلس داشتیم که مشکلات و مسائل بیمه ای آنها مطرح و مقرر شد در جلسه ای دیگر به صورت تخصصی مسائل بررسی شود.
قریب ادامه داد: کارگروه مشخصی با حضور نمایندگان شرکت های دانش بنیان و سازمان تامین اجتماعی تشکیل می شود تا روند اجرای قوانین و بخشنامه های مرتبط این حوزه رصد شود.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی مصمم به حل مسائل بیمه ای تولیدکنندگان و کارآفرینان است، گفت: اشتغال و کارآفرینی دغدغه کشور است و این سازمان هم از اشتغال و تولیدحمایت می کند.
قریب اظهار داشت: با رونق اشتغال و تولید، بیمه شدگان و ضریب پشتیبانی این سازمان افزایش پیدا می کند و زمینه برای ارتقای خدمات فراهم می شود.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که مسائل مطرح شده قابل پیگیری و بررسی است، گفت: هر کمکی که برای تسهیل فعالیت این مشاغل نیاز است انجام می دهیم.
رضا معینی، مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه هماهنگی در واحدهای اجرایی این سازمان برای رسیدگی به مسائل این گروه از کسب و کارها در دستور کار کمیته مشترک خواهد بود، گفت: فضای مجازی حوزه نوپا است، سازو کارهای اجرایی متناسب با این حوزه باید ایجاد شود. البته در سال های اخیر تلاش های خوبی در این زمینه انجام گرفته است.
معینی تصریح کرد: با همفکری یکدیگر در کمیته مشترک اصلاحاتی در سازو کارهای اجرایی بیمه شرکت های دانش بنیان با رعایت قوانین انجام خواهیم داد.
محمد محمدی مشاور معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: جلسات منظم و به صورت دوره ای برگزار خواهد شد و مسائل بیمه ای شرکت های دانش بنیان و قراردادهای انفورماتیک مورد بحث گذاشته می شود.
محمدی با اشاره به اهمیت توسعه شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین گفت: مجلس و دولت می خواهند مسائل این حوزه تسهیل شود تا کسب و کار آنها توسعه پیدا کند. سازمان تامین اجتماعی نیز همین اعتقاد را دارد.
وی به مطالبات مطرح شده از سوی مدیران و نمایندگان شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: تمرکز ارسال لیست حق بیمه، صدور مفاصا حساب، بازرسی از دفاتر قانونی از مهمترین مسائل مطرح شده است که در کارگروهی که تشکیل خواهد شد به صورت تخصصی و با جزئیات در مورد آنها بحث خواهیم کرد.
سید محمد صاحب کار خراسانی، رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این جلسه با قدردانی از سازمان تامین اجتماعی در برگزاری این جلسه گفت: با تعامل با یکدیگر مسائل این حوزه پیگیری می شود.

در این جلسه تعدادی از نمایندگان و مدیران شرکت های دانش بنیان مطالب خود را ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =