ضوابط ابلاغی به دستگاه ها در خصوص عفاف و حجاب در چارچوب اسناد بالا دستی است

تهران-ایرنا-معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی با رد ابلاغ بخشنامه ای جدید در خصوص عفاف و حجاب، گفت: ضوابط ابلاغی به دستگاه ها در خصوص عفاف و حجاب همواره در چارچوب اسناد بالا دستی کشور، بویژه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و از این به بعد نیز همین مسیر پیگیری خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور تقی رستم وندی ضمن تکذیب ابلاغ بخشنامه ای جدید در خصوص عفاف و حجاب افزود: در سال ۹۴ مجموعه ضوابط مدیریتی به دستگاه ها ابلاغ و در آن توصیه ها و پیشنهاد هایی برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب به مدیران و دستگاه ها ارائه شده است.

وی اضافه کرد: در ضوابط مدیریتی ارائه شده از سوی وزارت کشور، مجموعه ای از توصیه های مدیریتی به همه دستگاه ها صورت گرفته و از جمله در خصوص نحوه انتخاب منشی و مسؤول دفتر، به صورت ترجیحی به کارگیری منشی یا مسئول دفتر، توصیه شده است. لذا هیچ اجباری در کار نبوده بلکه این مسئله یک ضابطه مدیریتی برای بهبود فضای کاری بانوان بوده است.

رستم وندی ادامه داد: ظرف چهار سال گذشته با اقبالی که مدیران دستگاه ها داشتند و همکاری داوطلبانه ای که در این زمینه صورت گرفت، به خوبی این سیاست در بسیاری از دستگاه ها پیگیری شده است.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی ضمن اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب، ادامه داد: در مصوبه سال ۸۴ این شورا بر مناسب سازی فیزیکی و فرهنگی محیط کار در ادارات، بانک ها، مدارس، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی برای شاغلین و مراجعین و در سال ۹۸ نیز مجدد مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر مناسب سازی محیط کار بانوان برای تامین اخلاقی و آسایس بانوان تاکید کرده است.

وی افزود: همواره ایجاد فضای امن، آرام و کاهش اختلاط بین زن و مرد در محیط های اداری، جزء سیاست های کلان نظام بوده است. وزارت کشور هم در تمام پیگیری های خود به مدیران دستگاه ها این مسئله را تاکید کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =