۶۸۲ نفر در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی آستارا رای‌آوردند

آستارا - ایرنا - همزمان با سراسر کشور، انتخابات بیست‌ودومین دوره شوراهای دانش‌آموزی با شرکت ۱۳ هزار دانش‌آموز در ۱۲۰ مدرسه شهرستان آستارا برگزار شد و ۶۸۲ نفر به عنوان اعضای اصلی انتخاب‌شدند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا روز چهارشنبه در انتخابات شوراهای دانش آموزی در دبیرستان دخترانه شهید انصاری این شهرستان گفت: این انتخابات با شعار شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب، با نامزدی بیش از یک هزار دانش آموز مقاطع مختلف برگزار شد.

سجاد موسوی اظهار کرد: در مدارس زیر ۱۵۰ دانش آموز سه عضو اصلی و دو عضو علی البدل، در مدارس بالای ۱۵۰ دانش آموز پنج عضو اصلی و دو عضو علی البدل و در مدارس بالای ۲۵۰ دانش آموز هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل انتخاب شدند.

وی افزود: در کل ۶۸۲ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۲۴۰ نفر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند و همکاری در انضباط و بهداشت، تنظیم برنامه امتحانات داخلی و شرکت در جلسات شورای مدرسه و انجمن اولیاء و مربیان از وظایف آنهاست.

وی بیان کرد: احترام به شخصیت دانش آموزان باعث تقویت خودباوری آنان می شود و شوراها در تبادل تجربیات و بهبود تصمیم گیری ها در آموزش و پرورش نقش موثری دارند.

فرماندار آستارا نیز در این انتخابات گفت: تشکیل شوراها جزو اصول قانون اساسی است و باید در رده های مختلف جامعه شکل بگیرد.

حسن رستم زاد افزود: مدیران مدارس به نهاد شورای دانش آموزی و نظرات آینده سازان توجه داشته باشند و مشارکت دانش آموزان در حوزه اجتماعی و آموزشی، تمرین مسئولیت پذیری است.

۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به تحصیل علم مشغول هستند.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =