فرمانده سپاه از جاده ملی پاتاوه-دهدشت بازدید می کند

یاسوج- ایرنا- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از جاده ملی در دست اجرای پاتاوه -دهدشت بازدید و دستورات لازم را برای شتاب بخشی این طرح مهم به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا صادر می کند.

روابط عمومی سپاه پاسداران فتح کهگیلویه وبویراحمد روز چهارشنبه اعلام کرد که سردار حسین سلامی همچنین قرار است از چندین طرح محرومیت زدایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح در شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه بازدید کند.

سفر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کهگیلویه وبویراحمد بدون حضور رسانه ها در حال انجام است.

افتتاح چند طرح عمرانی و محرومیت زدایی در استان از دیگر برنامه های کاری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این استان اعلام شده است.

جاده ملی پاتاوه - دهدشت به طول ۱۳۶ کیلومتر از مصوبات سفر سال ۱۳۷۳ رهبری فرزانه انقلاب به استان کهگیلویه وبویراحمد است.

این جاده هم اکنون توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران در دست ساخت است.

این جاده با ۱۳۶ کیلومتر طول در چهار قطعه طراحی شده که ۶۳ کیلومتر آن(قطعه سوم) یکی از سخت ترین مراحل اجرای آن محسوب می شود.

افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال از محل سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به استان در مرداد سال ۱۳۹۶ و یکهزار و ۱۱۰ میلیارد ریال نیز در سال گذشته نیز توسط دفتر رهبر معظم انقلاب برای شتاب بخشی در ساخت و تکمیل جاده ملی پاتاوه - دهدشت اختصاص یافته است.

طرح ملی جاده پاتاوه - دهدشت یکی از مهمترین و بزرگترین طرح های راهسازی در این استان و از جاده های شریانی در کشور محسوب می شود که اکنون طولانی شدن روند اجرای آن به ویژه قطعه سوم آن سبب نگرانی مردم منطقه نیز شده است.
جاده ملی پاتاوه - دهدشت دارای ۱۵ دهنه پل و تونل به طول بیش از هشت هزار و ۷۰۰ کیلومتر است که از این مجموع کمتر از ۳۰۰ متر آن احداث نشده و باقی مانده است.
این جاده دارای چهار فاز است که قطعات (فازهای) یک و سه این طرح به ترتیب ۲۸ و ۲۰ کیلومتر و فازهای ۲ و چهار آن نیز به ترتیب ۲۸ و ۶۳ کیلومتر است.
میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری جاده ملی در حال ساخت پاتاوه - دهدشت افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون همین مبلغ برای آن هزینه شده است.
کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.