سختگوی وزیرخارجه پاکستان : تلاش ها برای کاهش تنش در خلیج فارس ادامه دارد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که تلاش های «عمران خان»، نخست وزیر این کشور، برای کاهش تنش ها در منطقه خلیج فارس موضوع حساسی است، اما با این حال تلاش ها در این زمینه ادامه دارد. 

«محمد فیصل»، در نشست مطبوعاتی هفتگی در اسلام آباد اعلام کرد که در صورت وجود خبر جدید و به روزرسانی موضوع، رسانه ها در جریان قرار خواهند گرفت.
پیش تر،  این مقام پاکستانی از استقبال مقامات ایران و عربستان سعودی از تلاش های عمران خان برای ارتقا صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس استقبال و قدردانی کرده بودند.
فیصل در این مصاحبه هچنین گفت که به احتمال زیاد پاکستان و هند توافقنامه ای را امضا خواهند کرد اجازه تردد بدون ویزا به زائران سیک به معبد مربوط به آنها در آن منطقه را می دهد. وی می گوید که این زائران می توانند صبح به این معبد رفته و بعد از ظهر بازگردند؛ هر زائر باید مبلغ 20 دلار هزینه خدمات پرداخت کند.
سخنگوی وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه گفت: پاکستان از طرح های تهاجمی برخوردار نیست، اما نیروهای مسلح ما و مردم برای دفاع از کشور در برابر هرگونه اقدامات تجاوزگرانه آماده هستند.
او در پاسخ به سؤالی درباره مذاکرات آینده افغانستان در مسکو گفت: پاکستان در این گفت و گوها شرکت خواهد کرد. پاکستان همچنین در ماه ژوئیه سال جاری میلادی در دور اول مذاکرات چهار طرفه در پکن شرکت کرده بود. این کشور بخشی از تلاش ها برای تسهیل دستیابی به صلح و آشتی در افغانستان بوده است این تلاش ها را برای موفقیت برای رسیدن به صلح پایدار در افغانستان ادامه خواهد داد.
او در پایان افزود موضوع هنگ کنگ یک موضوع داخلی برای چین است و پاکستان به سیاست های چین متعهد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =