تغییر وضعیت فدراسیون‌ نشینان کلمبیا از متحد کی‌روش به تخریب‌چی

تهران- ایرنا- «کارلوس کی‌روش» این روزها بهترین دوران سرمربیگری خود را سپری نمی‌کند؛ سرمربی تیم ملی کلمبیا در چند بازی اخیر خود روی نیمکت این تیم نتایج خوبی را به دست نیاورده؛ سه تساوی و یک شکست؛ نتایجی که سیل انتقادات را به سمت وی روانه کرده است.

نوع مدیریت تیم توسط کی‌روش به ویژه در مورد پرونده «خامس رودریگز» و عدم دعوت وی به تیم ملی کلمبیا، موجب شد تا رییس فدراسیون فوتبال این کشور اظهاراتی را علیه سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران مطرح کند.

پیش از آنچه برای شماره ۱۰ قهوه‌کاران رخ داد (که به گفته کی‌روش به دلایل فنی به تیم ملی کلمبیا دعوت نشده بود)، «رامون خسورون» رییس فدراسیون فوتبال کلمبیا مدعی شد که غیبت خامس با توافق شخصی با کی‌روش بوده است؛ پروفسور کی‌روش همواره با او در تماس است؛ پیش از دعوت نشدن خامس آنها جلسه‌ای سه یا چهار ساعته داشتند و به این توافق رسیدند که ستاره رئال در برنابئو بماند.

این اظهارنظر ابهاماتی را در خصوص پرونده خامس به وجود آورد و علاوه بر این، اعتبار کی‌روش را زیر سوال برد زیرا این اظهارات با آنچه مرد پرتغالی در خصوص غیبت خامس در فهرست تیم ملی گفته بود، تناقض داشت.

سرمربی پرتغالی کلمبیا گفته بود: برخی گفته‌اند که خامس درخواست کرده که به تیم ملی دعوت نشود اما این موضوع حقیقت ندارد؛ هرگز توافقی در کار نبوده و بازیکنی نداشته‌ام که چنین درخواستی کند؛ تصمیم‌گیری یک اتفاق عادی است و مسئولیت آن هم با من است.

در کنار اظهارات خسورون، «آلوارو گونالس» نایب رییس فدراسیون فوتبال کلمبیا به‌تازگی ضمن ابراز تعجب از گفته‌های کی‌روش، بدون پنهان کردن نظر خود، اظهار داشت: مابین ۲ فردی که باید با هم هماهنگ بوده و حرف‌های‌شان یکی باشد، ناهماهنگی و تناقض می‌بینم؛ اگر قرار به دروغ گفتن است پس بیایید همه دروغ بگوییم.

آلوارو در خصوص مربی دروازه‌بان های جدید ایرلندی تیم کی‌روش تاکید کرد: به تصمیمات سرمربی احترام می گذارم اما پست دروازه‌بان برای من اهمیت زیادی دارد و بسیار جدی است؛ مربی این پست باید بومی باشد؛ کسی که اهل کلمبیا نیست و با بازیکنان و خصوصیات اخلاقی آنان آشنا نیست نباید پستی با این حساسیت را در اختیار داشته باشد.

گونزالس که ریاست واحد «دیفوتبال» یا «شاخه آماتور» فدراسیون فوتبال کلمبیا را بر عهده دارد، تنها کسی بود که از همان ابتدای کار مخالفت خود را با حضور کی‌روش ابراز کرد؛ به عبارت دیگر او می خواست جانشین پکرمن، یک کلمبیایی باشد و برای این منظور دو گزینه را معرفی کرد: رینالدو روئدا و خوآن کارلوس اوساریو.

شکی وجود ندارد که شکست سه بر صفر مقابل الجزایر تنش مابین طرف‌های درگیر را افزایش خواهد داد؛ فقدان تفاهم و درک دوطرفه مابین سرمربی و سران فدراسیون یعنی کسانی که هر چه در توان داشتند به کار گرفتند تا مرد پرتغالی را روی نیمکت کلمبیا بنشانند، رفته رفته جو داخلی فدراسیون فوتبال کلمبیا را از متحدین به تخریب‌چیان تغییر داده است.

این شرایط به هیچ وجه به سود فدراسیون و سرمربی نیست زیرا تیم ملی کلمبیا در تعطیلات بعدی بازی‌های باشگاهی (فیفادی) باید در انتخابی کوپا آمریکا حضور پیدا کرده و از این رو گرفتن نتایج خوب و قابل قبول برای مرد پرتغالی یک الزام خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =