اورژانس هوایی شاهرود بیمار ساکن در یکی از روستاهای کالپوش را نجات داد

شاهرود - ایرنا - معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود از نجات مرد ۴۴ ساله اهل یکی از روستاهای کوهستانی کالپوش شهرستان میامی خبر داد.

 ناصر سلمانپور چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : ساعت ۱۵ و ۵۱ دقیقه گزارش تشخیص مسمومیت دارویی بیمار از درمانگاه نردین بخش کالپوش میامی دریافت شد که بی درنگ کارکنان اورژانس پایگاه جاده‌ای سوداغلن کالپوش برای یاری رسانی اعزام شدند. 

وی گفت: با حضور به موقع کارشناسان اورژانس اقدامات نخستین انجام شد اما به خاطر وخیم بودن حال عمومی بیمار و بنابه درخواست پزشک درمانگاه، اورژانس هوایی برای انتقال اعزام شد.

سلمانپور ادامه داد: برغم شرایط نامساعد هوا ، کارشناسان اورژانس این فرد را برای تسریع در مداوا به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود منتقل کردند.

  مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شاهرود با ۴۰ کارشناس در ۱۵پایگاه جاده ای ، چهار پایگاه شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی با یک فروند بالگرد و ۳۰ دستگاه آمبولانس به هموطنان خدمات رسانی می کند. 

همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم با ۱۳ تخت و تجهیزات مناسب برای پوشش حوادث احتمالی پر تلفات و خدمات دهی به بیماران سر پایی در این مرکز آماده است. 

بخش کالپوش در۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی میامی قرار دارد .

شهرستان میامی با جمعیتی بیش از ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان قراردارد. 

اخبار مرتبط