همکاری علمی علوم‌پزشکی تهران با مراکز آموزش عالی قطر آغاز شد

تهران - ایرنا - همکاری‌های علمی و آموزشی معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر در راستای فعالیت میز همکاری‌های علمی دانشگاه و مراکز آموزش عالی قطر با امضای تفاهم نامه‌ای آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی تهران، این تفاهم نامه با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر برای تعامل و همکاری علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با مراکز آموزش عالی و درمانی این کشور در سالن اجتماعات اتاق مشترک ایران و قطر منعقد شد.

در این زمینه رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه در جریان انعقاد این تفاهم‌نامه ضمن معرفی بخشی از توانمندی‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشگاه، یکی از اهداف اصلی برای گسترش تعاملات با اتاق مشترک را همکاری جهت تسهیل جذب منابع خارجی، حمایت‌های توسعه‌ای برای خدمات فناورانه و سلامت و مشارکت بخش‌های بازرگانی در سرمایه‌گذاری‌های حوزه فناوری عنوان کرد.

وی تلاش برای ایجاد شبکه ارتباطی پویا میان بخش‌های بازرگانی عضو اتاق و مراکز پژوهشی و فناوری تابعه دانشگاه را مهم توصیف کرد و همکاری با اتاق مشترک ایران و قطر در تعریف و تأمین منابع مالی پروژه‌های تحقیقاتی مشترک دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی و درمانی قطر را خواستار شد.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی همچنین به بیان نکاتی در خصوص راه‌اندازی میز همکاری‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی قطر پرداخت و افزود: حضور در Education City قطر با ایجاد شعبه مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران و ارتباط در حوزه‌های مختلف درمانی از جمله اهداف ایجاد این میز همکاری است.

عدنان موسی پور رئیس هیأت‌مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر نیز با ابراز خرسندی از همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: این مجموعه در مسیر پیگیری مطالبات دانشگاه و تسهیل ارتباطات با مراکز علمی قطر تلاش می کند.

وی با تأکید بر اهمیت مطالعه امکان‌سنجی و ارزیابی ارتباطات علمی با قطر، خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل سفارت قطر در تهران و ایرانیان موفق مقیم این کشور تسهیل‌کننده برنامه‌های همکاری خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =