۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۵
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83528650
۲ نفر

برچسب‌ها

اجرای محور گردشگری شهر اختیارآباد تا باغ فتح آباد کرمان

کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از اجرای طرح محور گردشگری اختیارآباد خبر داد و عنوان کرد : محور یاد شده با توجه به تعدد بناهای تاریخی این شهر جانمایی شده و در نهایت به باغ تاریخی فتح آباد کرمان نیز ختم می‌شود.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان روز چهارشنبه به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر اختیارآباد از بناهای تاریخی این منطقه بازدید کردند.

در جریان این بازدید که به دعوت شهرداری اختیارآباد و با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان صورت گرفت، روند کار مرمت و فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ در حمام تاریخی اختیارآباد و عمارت نصرت‌الممالک که به ثبت ملی رسیده‌اند، مورد بررسی قرار گرفت.

سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در حاشیه این بازدید از اجرای محور گردشگری اختیارآباد خبر داد و عنوان کرد: با توجه به تعدد بناهای تاریخی از جمله قلعه، حمام و خانه نصرت الممالک در شهر اختیارآباد محور گردشگری تعریف خواهد شد.

وی افزود: با پیشنهاد میراث فرهنگی و با حضور سرمایه‌گذاران، در هر یک از این عناصر تاریخی کاربری جداگانه‌ای جهت اقامت و پذیرایی از گردشگر دیده خواهد شد و در نهایت این محور به باغ فتح‌آباد ختم می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان ادامه داد: با اجرای محور گردشگری در شهر اختیارآباد، ضمن مرمت و احیای بناهای تاریخی، طی یک برنامه مشخص و برنامه‌ریزی شده، شاهد جذب گردشگر در این منطقه خواهیم بود و شهر اختیارآباد نیز رونق خوبی می‌گیرد.

آیت‌اللهی موسوی با بیان اینکه محورهای گردشگری متعددی در استان از جمله برای شهر سیرجان و کرمان در حال اجراست، در خصوص تامین مالی این پروژه عنوان کرد: با کمک میراث فرهنگی، تسهیلات کم‌بهره در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد گرفت و استانداری نیز در تامین هزینه‌های مشاور طرح مساعدت لازم را انجام می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =