سفرا و رایزن‌های اقتصادی ۱۰کشور خارجی به کرمان می‌آیند

کرمان - ایرنا- سفرا و رایزن های اقتصادی از ۱۰کشور مختلف آسیایی و اروپایی ، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی برای شرکت در جشنواره گلیم و پسته به استان کرمان سفر می‌کنند.

مشاور استاندار کرمان در امور اطلاع رسانی و روابط عمومی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: جشنواره گلیم و پسته هشتم تا دهم آبان ماه در شهرستان های سیرجان، رفسنجان و کرمان برگزار می شود.
به گفته عباس تقی زاده تا کنون حضور سفرا و رایزن های اقتصادی از کشورهای اتریش، افغانستان، بلاروس، مالزی، تاجیکستان، آفریقای جنوبی، کره شمالی، پاکستان، بلژیک و دانمارک نهایی شده است و احتمال افزایش تعداد سفرا در جشنواره وجود دارد.
وی افزود: برنامه اصلی جشنواره گلیم و پسته، شامگاه هشتم آبان ماه در سیرجان و با حضور سفرا و رایزن های اقتصادی، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی، مقامات استانی و محلی برگزار می شود.
تقی زاده با اشاره به تنوع جاذبه های گردشگری و ظرفیت های فرهنگی استان کرمان، خاطر نشان کرد: جاذبه ها، آیین ها، صنایع دستی و غذاهای محلی نقاط مختلف استان در نمایشگاه جنبی جشنواره در سیرجان به مهمانان معرفی می گردد.
وی گفت: همچنین نهم آبان ماه و در رفسنجان نیز جشنواره پسته در خانه حاج آقاعلی با حضور مهمانان خارجی و داخلی برگزار خواهد شد.
 وی برگزاری نشست سفرا و رایزن های اقتصادی با فعالان اقتصادی استان را از دیگر برنامه های جشنواره برشمرد که دهم آبان ماه در شهر کرمان برگزار می شود.
تقی زاده خاطرنشان کرد: بازدید از دارستان سیرجان، دهکده جهانی گلیم؛ مجموعه صنعتی و معدنی، باغ شاهزاده، باغ سنگی، کلوت های شهداد و مجموعه گنجعلیخان کرمان از برنامه های پیش بینی شده جشنواره برای سفرا و رایزن های اقتصادی است.
وی از تهیه بسته معرفی جاذبه های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان به زبان انگلیسی با همکاری اتاق بازرگانی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامل کتاب، بروشور، لوح فشرده، پوستر و کاتالوگ خبرداد که علاوه بر آنکه در اختیار مهمانان قرار می گیرد برای تمامی سفارت خانه ها نیز ارسال می شود.
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی معرفی  جاذبه های گردشگری و توسعه صنعت گردشگری استان و جذب و گسترش سرمایه گذاری های خارجی در صنعت گردشگری را از مهم ترین اهداف جشنواره گلیم و پسته برشمرد و گفت: روابط عمومی استانداری کرمان هم اقدام به راه اندازی سایت انگلیسی استانداری کرمان با رویکرد معرفی جاذبه های گردشگری استان کرمان کرده است که از آدرس https://en.kr.ir/  قابل دسترسی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha