۱۶۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: طبق سیاست‌های اعتباری که دنبال می‌کنیم، امسال ۱۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع برای طرح‌های ایجادی، توسعه و سرمایه در گردش و در راستای رونق تولید کشور پرداخت می‌شود.

حسین مهری روز چهارشنبه در بازدید از شرکت فروسیلیس غرب پارس ملایر اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری از این مبلغ حدود ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش سرمایه در گردش پرداخت شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مواد اولیه و ضرورت تثبیت اشتغال، موجب شد تا حمایت بیشتری از واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه آنها داشته باشیم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: در استان همدان از ابتدای دولت تدبیر و امید هشت طرح با تسهیلات این بانک به بهره‌برداری رسید و یک طرح «تولید کاغذ» نیز با ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است.

مهری شرکت فروسیلیس غرب پارس را از جمله این طرح‌ها برشمرد و بیان کرد: در مدت یاد شده و در مجموع ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک صنعت و معدن برای اجرای این طرح‌ها به استان همدان اختصاص یافت.

مهری ادامه داد: با طرح‌های جدیدی که امروز /چهارشنبه/ در این استان به توافق رسیدیم، ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای این طرح‌ها کمک خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با توافق‌های انجام شده و اقداماتی که دنبال می‌شود، شاهد اشتغال پایدار و ارزش افزوده بیشتری در این استان باشیم.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور درباره طرح توسعه شرکت فروسیلیس غرب پارس (شمش منیزیم) گفت: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است که طبق توافق‌های صورت گرفته، قرار شد حدود ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک صنعت و معدن به این واحد پرداخت شود.

مهری یادآور شد: مقرر شد مابقی منابع نیز هر اندازه که نیاز باشد، از طریق منابع داخلی سهامداران تامین شود.

وی این طرح را یکی از طرح‌های مهم برای کشور دانست و بیان کرد: بانک صنعت و معدن برای طرح قبلی شرکت فروسیلیس غرب پارس نیز هفت میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داد که با اجرای طرح توسعه‌ای این شرکت، اشتغال مناسب و ارزش افزوده بالایی برای منطقه ایجاد می‌کند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن اضافه کرد: بی درنگ پس از ارائه طرح از سوی شرکت فروسیلیس غرب پارس، در کوتاهترین زمان ممکن بررسی‌های لازم در بانک انجام می‌شود.

مهری اظهار داشت: معاون استاندار همدان قول داد از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون این تسهیلات پرداخت شود که منابع ارزان قیمتی است و برای طرح‌های توسعه‌ای این واحدها مناسب است.

عملیات اجرایی واحد تولید شمش منیزیم، بهمن سال گذشته به عنوان یکی از طرح‌های توسعه‌ای شرکت فروسیلیس غرب پارس با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری در شهرک صنعتی جوکار آغاز شد.

شرکت فروسیلیس غرب پارس در ۲ واحد فعال خود در شهرک صنعتی جوکار ملایر سالانه قادر به تولید ۲۴ هزار تن فروسیلیس است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha