خطوط ۶ و ۷ مترو تهران تا پایان سال ۱۳۹۹ راه‌اندازی می شود

تهران-ایرنا- روند توسعه مترو تهران در جلسه امروزچهارشنبه هیات دولت ارزیابی و اعلام شد: امکان راه اندازی کامل خطوط ۶ و ۷ مترو تهران به طول ۵۹ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۹ وجود خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، روند توسعه مترو تهران و برنامه‌های آتی در این زمینه مورد طرح و ارزیابی قرار گرفت.

پیروز حناچی شهردار تهران در ابتدای این جلسه، گزارشی در خصوص آخرین وضعیت بهره‌برداری از شبکه مترو تهران، برنامه توسعه و تکمیل کوتاه‌مدت و بلندمدت آن و چالش ها و مشکلات موجود ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، شبکه مترو تهران در حال حاضر با ۲۳۴ کیلومتر طول خطوط و ۱۲۳ ایستگاه در حال بهره‌برداری، روزانه میزبان حدود دو میلیون نفر از شهروندان است که پس از تأمین یک هزار دستگاه واگن و استفاده کامل از کلیه ظرفیت‌های قانونی موجود، امکان راه اندازی کامل خطوط ۶ و ۷ مترو تهران به طول ۵۹ کیلومتر تا پایان سال ۱۳۹۹ وجود خواهد داشت.

در همین راستا مقرر گردید، با تخصیص حدود ۸۰۰ میلیون یورو از ظرفیت فاینانس ایران و چین، در روند تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن برای شبکه مترو تهران تسریع شود.

هم چنین، با انتشار ۱۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به منظور توسعه خطوط متروی تهران موافقت شد.

هیأت وزیران همچنین با تخصیص ۹ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از سیل و توفان فروردین امسال به تأسیسات و زیرساخت وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان موافقت کرد.

در ادامه این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی به تصویب رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =