مظلومیت جانبازان اعصاب و روان مضاعف است

تهران- ایرنا- مشاور عالی و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مظلومیت جانبازان اعصاب و روان مضاعف است،  هنوز جنگ برای آنها تمام نشده و صدای خمپاره و موشک دشمن در گوش آنها فریاد می‌زند و این امنیت آفرینان برای ما، هنوز به دنبال مأمن و امنیت برای خود هستند،  مأمنی که در آن لحظه ای با آرامش در کنار خانواده بیاسایند.

به گزارش روز چهارشنبه «ایثار»، محبوب شهبازی در آستانه رحلت حضرت رسول اکرم (ص) با حضور در بیمارستان نیایش تهران با تعدادی از جانبازان اعصاب و روان دیدار و گفت‌وگو کرد، ‌وی در این دیدار چهار ساعته که با همراهی نرگس جلیلی مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و خدمات فرهنگی، بهداشتی و درمانی به این عزیزان قرار گرفت.
شهبازی در جریان این بازدید با اشاره به وظیفه ذاتی بنیاد در رسیدگی خاص به این قشر از جانبازان افزود: مجروحیت اعصاب و روان سخت‌ترین مجروحیت در جنگ تحمیلی است. سال‌ها نه تنها ما بلکه حتی پزشکان هم تشخیص مناسبی از آن نداشتند و سال‌ها طول کشید تا یک جانباز اعصاب و روان در میان مردم تعریف پیدا کرد. متأسفانه بازنمایی از زندگی طاقت فرسای آن‌ها به‌درستی انجام نشده است و آنها در مظلومیت تمام، گذر عمر می‌کنند. هر وقت یاد یکی از فیلم‌های سینمایی چند سال اخیر و بازنمایی و تصویرسازی غیرواقعی این فیلم از آسایشگاه‌های جانبازان می‌افتم تنم می‌لرزد.

آشنایی با زندگی جانبازان اعصاب و روان 
شهبازی ادامه داد: به نظر می‌رسد رسانه‌ها می‌توانند با روایت واقعی از زندگی این جانبازان همدلی و آشنایی لازم با این عزیزان را در جامعه ایجاد کنند. اطمینان دارم آشنایی مردم قدرشناس با مشکلات این قبیل جانبازان در رفع بسیاری از مشکلات روحی این عزیزان موثر خواهد بود.
دستیار ویژه رییس بنیاد تصریح کرد: جانبازان اعصاب و روان افرادی هستند که به خاطر امنیت و پیشرفت این کشور اکنون دوران سخت جانبازی را با مشقت‌های فراوان تحمل می‌کنند. این جانبازان همان سربازان و فرماندهان قهرمان هشت سال دوران دفاع مقدس هستند که در آسایشگاه‌ها و مراکز درمانی زندگی می‌کنند و هنوز هم بی‌ادعا هستند.
در پایان این دیدار نشستی به منظور بررسی مشکلات و بهبود خدمات به جانبازان این مرکز درمانی برگزار شد و خانم زارعی رئیس بیمارستان گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های بیمارستان، ارائه داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =