راه دانشجویان جان باخته سفر اربعین ادامه دارد

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در آیین بزرگداشت دانش آموختگان و دانشجویان جان باخته دانشگاه در سفر اربعین حسینی گفت: به تاسی از درگذشتگان دانشگاه راه آنها را ادامه خواهیم داد.

«فرهاد یزدان دوست» عصر چهارشنبه در آیین بزرگداشت تعدادی از دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر که در سفر اربعین و در مسیر زیارت ابا عبدالله حسین (ع) به لقاء الله پیوستند اظهار کرد: برای ما و تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه لحظاتی مطلوب تر و نکوتر از شکفتن دانشجویان در سنگر علم آموزی نیست و زمانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این عزیزان را می بینیم احساس می کنیم باید تمام توان خود را برای ادای دین به آنها خرج کنیم.
وی با بیان اینکه لحظاتی تلخ تر از پرپر شدن این دانشجویان نیست، افزود: در تاریخ این دانشگاه عزیزانی در سال های اول انقلاب و جنگ تحمیلی در فعالیت های فرهنگی و دینی ندای حق را لبیک گفتند و از بین ما رفتند و جزو شهدای این دانشگاه محسوب می شوند.
یزدان دوست با بیان اینکه دانشگاه خواجه نصیر همیشه به این عزیزان افتخار می کند، ادامه داد: به تاسی از این دانشجویان راه آنها را ادامه خواهیم داد.
رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: در این واقعه نه تنها دانش آموختگانی را که به مدارج عالی رسیده اند بلکه کسانی را از دست داده ایم که نقاط عالی فکری را پیاده کرده و به دیگران نیز تسری داده اند و این فقدان بسیار عظیم است.
وی افزود: در کاروان های زیارتی امسال کم نبودند عزیزانی که در بحث های دینی و اخلاق مداری در قالب کاروان های مشخص و پر تعداد به سفر رفتند.
یزدان دوست مراتب تسلیت خود را به نیابت از خانواده خواجه نصیر و روسای دانشگاه های دیگر خدمت خانواده های این درگذشتگان اعلام کرد.
وی در آخر خاطر نشان کرد: امید است فقدان این عزیزان بتواند پایه محکمی برای یادآوری وجود شریف این عزیزان باشد.

مهرماه امسال اتوبوس حامل دانشجویان ۲۰ کیلومتر بعد از مرز مهران و در خاک عراق با اتوبوس دیگری برخورد کرد که در اثر این حادثه ۶ نفر کشته و دو نفر زخمی شدند. از بین کشته شدگان پنج نفر با اسامی احسان نوبخت ورودی ۹۳ مکانیک و نجمه هارونی ورودی ۹۳ صنایع که زن و شوهر بوده اند، مینا کرامتی ورودی ۹۱ مکانیک، حدیثه ملکی ورودی ۹۷ عمران و مطهره هاشمی ورودی ۹۶ هوا فضا بودند.

این مراسم با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و خانواده‌های این عزیزان در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =