نخستین منشور زیست دانشجویی در تهران منتشر شد

تهران-ایرنا- نخستین راهنمای نحوه زندگی دانشجویان سال اولی با عنوان «منشور زیست دانشجویی در تهران» توسط معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، پایان دوره دبیرستان و ورود به دانشگاه به ویژه برای دانشجویان سال اولی شهرستانی همراه با سبک جدید زندگی در کلانشهر تهران است و اغلب این تازه ورودها به دلیل آشنایی کم با محیط دانشگاه، زندگی خوابگاهی و زندگی در ابرشهری همچون تهران با انواع مشکلات و چالش ها دست و پنجه نرم می کنند.

منشور زیست دانشجویی، اطلاعات اولیه و مورد نیاز در خصوص تاریخچه تهران و اطلاعات پایه پایتخت اعم از جمعیت، تقسیمات شهری، سراهای محلات و غیره را در اختیار دانشجویان قرار داده و شماره تلفن های ضروری که احتمالاً در طول دوران دانشجویی مورد نیاز آنها خواهد شد نیز در این منشور آمده است.

آن دسته از اطلاعاتی که یک دانشجو در رابطه با واژه شناسی دانشگاه، فعالیت های دانشجویی، تیپ شناسی دانشجویان، خوب و بد خوابگاه دانشجویی، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دانشجویی، گشت و گذار دانشجویی در تهران و شبکه اجتماعی دانشگاهیان لازم است که بداند را می تواند در مدت زمان کوتاهی با مطالعه راهنمای زندگی دانشجویی در تهران کسب کند.

براساس این گزارش، بسیاری از دانشجویان جدیدالورود درخصوص مسائلی مانند انتخاب هم قطار، تغذیه دانشجویی، آسانسور، آداب حضور در کلاس، جزوه‌نویسی و جزوه‌گرفتن، ورزش، استفاده از امکانات و… چالش دارند، منشور زیست دانشجویی به آنها کمک خواهد کرد تا با آگاهی بیشتر این مراحل را طی کرده و کمتر دچار بحران شوند.

در این منشور خطاب به دانشجویان عنوان شده که از چهار عادت مخرب در طول تحصیل خودداری کرده و با اشاره به ۱۰ جمله غلط مصطلح در بین دانشگاهیان تاکید شده که به این باورهای غلط توجهی نداشته باشند و به دانشجویان توصیه می‌شود برای اطلاع از این نکات مهم و با اهمیت منشور زیست دانشجویی در تهران را مطالعه کنند.

در راهنمای زندگی دانشجویی در تهران به انواع تیپ‌های دانشجویی و ویژگی‌های هر یک از این تیپ‌ها از قبیل «کسانی که غر می‌زنن»، «کسانی که سیاسی هستند»، «کسانی که فقط دنبال تفریح هستند» و… اشاره شده است و برای اطلاع از دیگر تیپ‌های شخصیتی و سلوک و رفتار هر یک از آنها پیشنهاد می‌شود دانشجویان سال اولی این راهنما را تهیه و مطالعه کنند.

این منشور به تعداد پنج هزار نسخه توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران چاپ و از سوی معاونت فرهنگی وزارت علوم در بین دانشجویان ساکن خوابگاه‌های دانشجویی تهران توزیع خواهد شد و به زودی فایل الکترونیکی آن نیز برای استفاده عموم دانشجویان بر روی خروجی سایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و وزارت علوم قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =