۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83528394
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ جدید بهای بلیت موزه‌های استان زنجان اعلام شد

زنجان - ایرنا - نرخ جدید بهای بلیت بازدید از موزه‌ها و اماکن تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همزمان با کشور از اول آبان امسال در استان زنجان نیز اجرا می‌شود.

مسئول امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان روز چهارشنبه با اعلام این خبر، گفت: به استناد مصوبه هیأت وزیران درسطح بندی موزه ها، بناها ومحوطه های تحت پوشش وزارت میراث فرهنگی، تعرفه ورودی جدید از اول آبان ماه اعمال می شود و  بر این اساس نرخ بلیت بازدید از گنبد سلطانیه و غار کتله خور، که در این سطح بندی، درجه یک محسوب می شوند، برای گردشگران داخلی هر نفر ۵۰ هزار ریال و برای گردشگران خارجی هر نفر ۵۰۰ هزار ریال است.

پرستو قاسمی در خصوص نرخ بلیت موزه ها، بناها و محوطه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در این سطح بندی، درجه 2 محسوب می شوند، اظهار داشت: نرخ بلیت ورودی موزه باستان شناسی سلطانیه ، موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان  و نیز موزه رختشویخانه، برای گردشگران داخلی۴۰ هزار ریال  و برای گردشگران خارجی ۳۰۰ هزار  تعیین شده است. 

وی ادامه داد: نرخ بلیت موزه ها، بناها ومحوطه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان که در سطح سه قرار دارند از این پس برای گردشگران داخلی ۳۰ هزار ریال و برای گردشگران خارجی ۲۰۰ هزار ریال است که این اماکن شامل موزه صنایع دستی زنجان، موزه باستان شناسی ابهر، آرامگاه چلبی اوغلی سلطانیه و معبد داش کسن (معبد اژدها ) می شود.

به گفته مسئول امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان بهای بلیت بازدید دانش آموزان و دانشجویان، خبرنگاران با ارائه کارت خبرنگاری، بازنشستگان به همراه یک نفر از اعضای خانواده، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی،آزادگان، جانبازان، بسیجیان وخانواده های شهدا با ارائه کارت شناسایی (یک نفر) می توانند از مراکز تحت پوشش میراث فرهنگی به صورت نیم بها محاسبه می شود. 

به گزارش  ایرنا تاکنون ۸۲۴ اثر در  استان زنجان اعم از میراث تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =