تعیین تکلیف و ساماندهی سوابق بیمه ایرانیان ساکن امارات متحده عربی

تهران-ایرنا- مدیر کل اتباع تأمین اجتماعی گفت: سوابق قبلی ایرانیانی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بودند و ساکن در کشور امارات متحدۀ عربی هستند، توسط این اداره کل احصاء و ساماندهی شد.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، احمدرضا خزاعی افزود: سوابق قبلی ایرانیان ساکن در کشور امارات متحدۀ عربی که در اجرای قانون اصلاح بند «ب» و تبصره «۳» ماده۴ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۳۰ شهریور ۱۳۶۵ مجلس شورای اسلامی که بین سال های ۱۳۷۰ لغایت ۱۳۷۶ با افتتاح نمایندگی سازمان در امارات عربی متحده (دبی) تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته بودند، توسط این اداره کل احصاء و ساماندهی شد.

وی ادامه داد: کل فعالیت شعبه دبی بالغ بر ۴ هزار روز بوده که در این مدت با بیش از ۴۰۰۰ نفر قرارداد بیمه منعقد و پس از تعطیلی شعبه موردنظر این قبیل از افراد در بیش از ۱۰۲ شعبه در سراسر کشور بیمه خویش را به این روش یا در قالب سایر بیمه های تأمین اجتماعی ادامه و پس احراز شرایط تعدادی از آنان در زمرۀ مستمری بگیران این سازمان قرار گرفته اند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۱۳۷ نفر از بیمه شدگان پالایش شده سوابق ۸۷۰ نفر به طور کامل در واحدهای اجرائی ثبت شده و مابقی سوابق درحدود ۲۶۷ نفر نیز طی دستور اداری صادره مورخ اول آبان ۱۳۹۸ از طریق این اداره کل به ادارات کل تأمین اجتماعی در سراسر کشور ابلاغ تا در سیستم سوابق بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی صورت پذیرد. در حال حاضر، ۷۱ نفر به افتخار بازنشستگی نائل شده اند و تعداد ۱۱۰ نفر نیز بیمه شده فعال سازمان در شعب لار و داراب هستند. در این زمینه استان های فارس و هرمزگان بیشترین بیمه شدگان فعال را داشته اند.
مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی افزود: شروع عملیات بررسی و ساماندهی مستندات اعم از تهیه لیست افراد، اسکن سوابق و... و. در شعبه ۲۷ شرق تهران بزرگ از خرداد ماه سال جاری آغاز و پس از بررسی و استخراج سوابق به تفکیک فیلدهای آماری از سوی اداره کل اتباع در مهر ماه سال ۱۳۹۸ به پایان رسید.

وی در ادامه ضمن تقدیر از اداره کل شرق تهران بزرگ از نگهداری اسناد به جا مانده از بیمه شدگان شعبه سابق دبی و همکاری در ساماندهی سوابق، خاطر نشان ساخت که حفاظت و صیانت از حقوق و سوابق بیمه شدگان مربوط به هر دوره زمانی به عنوان حق الناس، اهمیت فراوانی برای این سازمان دارد تا افراد بتوانند جهت استفاده از تعهدات قانونی این سازمان ازجمله مستمری های بازنشستگی و بازماندگان و…، به طور کامل از سوابق کسب شده خویش بهره مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =