گواهینامه مهارت آموزی سربازان اعتبار بین المللی دارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: سربازانی که در دوره‌های مهارت آموزی شرکت کنند، پس از قبولی در آزمون‌های مربوطه، گواهینامه‌ای از سوی سازمان فنی و حرفه ای برای آنان صادر می شود که اعتبار بین المللی دارد، همچنین برای این افراد بعد از اتمام خدمت سربازی، تسهیلات بانکی نیز درنظر گرفته شده است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار «تقی مهری»  در مراسم بدرقه مشمولان اعزامی آبان ماه سال جاری با بیان اینکه ارتباط سازمان وظیفه عمومی با سربازان در طول خدمت همواره ادامه دارد، تصریح کرد: ثبت دوره های مهارت آموزی سربازان در سامانه وظیفه عمومی و صدور کارت پایان خدمت نیز از جمله اقداماتی است که از سوی سازمان وظیفه عمومی انجام می شود.

رکن اصلی امنیت کشور سربازان هستند

وی با بیان اینکه موضوع امنیت یک مسئله اساسی برای تمامی کشورهاست، عنوان کرد: امنیت در درون جامعه و منزل نیز از اهمیت والایی برخوردارست؛ آرامش و امنیت بستر و زمینه هر کار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است بنابراین حضور افرادی که برقرارکننده امنیت هستند حائز اهمیت است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه رکن اصلی امنیت کشور سربازان هستند، گفت: جایگاه امنیت برای همه ما در کشور شناخته شده است؛ بحمداله جمهوری اسلامی ایران نه تنها در منطقه بلکه در جهان نیز امن ترین کشور است و این امنیت را مدیون زحمات سربازان عزیز در نیروهای مسلح هستیم.

وی اظهار داشت: برابر قانون خدمت وظیفه عمومی، هر فرد ذکور ایرانی با ورود به سن ۱۸ سالگی تمام می بایست وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کند، برخی از شما عزیزان با بهره مندی از معافیت تحصیلی، توانسته اید تحصیلات دانشگاهی کسب کنید و امیدوارم با بهره گیری از اندوخته‌های علمی خود بتوانید برای استقلال، آزادی و عظمت ایران اسلامی موثر باشید.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم خدمت سربازی، حضور سربازان در مسئله نظامی، امنیتی و انتظامی است، افزود: فراگیری و تمرین زندگی دسته جمعی و ارتقاء اعتماد به نفس جوانان از دستاوردهای مهم این دوران است که در آینده نیز از این مسئله سود می برند.

سردار مهری گفت: تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که میزان بهره وری جوانانی که سابقه خدمت سربازی دارند در سطح جامعه بیشتر از سایر جوانان است، همچنین نظم پذیری، انضباط و اتکا به نفس آنان نیز بیشتر از سایر جوانان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =