هزینه‌های رومینگ تحمیل شده به زائران اربعین پیگیری می‌شود

تهران - ایرنا- دبیرستاد مرکزی اربعین از تشکیل کمیته فناوری ارتباطات در این ستاد در کنار ۱۴ کمیته دیگر این ستاد خبر داد گفت: هزینه های رومینگ تحمیل شده به زائران اربعین پیگیری می شود.

«احمد محمدی فر» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره هزینه های اضافی تحمیل شده به زائران اربعین بابت تلفن رومینگ اظهار داشت: قرار شد کمیته ای به نام کمیته فناوری ارتباطات در کنار دیگر کمیته های ستاد اربعین آینده تشکیل شود چون نه تنها هزینه رومینگ زیاد بود بلکه در برقراری ارتباط هم مشکل داشتیم.

وی ادامه داد: مشکلات در برقراری ارتباط بسیار جدی بود و خود ما هم به سختی می توانستیم ارتباط برقرار کنیم. بنابراین از سال آینده در کنار ۱۴ کمیته ستاد مرکزی اربعین، حتماً کمیته پانزدهم کمیته ارتباطات خواهد بود.

محمدی فر تصریح کرد: موضوع هزینه هایی که به زائران تحمیل شد را از وزارت ارتباطات حتماً دنبال می کنیم تا زائران ضررهایی را از این بابت متحمل نشوند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره آمار تعداد خارجی هایی که از مرز ایران به مراسم اربعین رفته اند، گفت: طبق آمار بیشترین اتباع خارجی که از مرز ایران عبورکردند از پاکستان و بعد اتباع افغانستان و آذربایجان بودند.

وی افزود: از حیث تعداد هم در مجموع رفت و برگشت ۵۷۵ هزار و ۷۷۰ نفر زائران خارجی بودند.

به گفته دبیر ستاد مرکزی اربعین، ۱۰۵ هزار نفر هم از اتباع مقیم ایران توانستند به سفر اربعین بروند.

براساس این گزارش بیش از ۳ و نیم میلیون نفر ایرانی و غیرایرانی از مرزهای ایران درمراسم اربعین حضور یافتند و فعالیت ستاد اربعین امروز رسماً به کار خود پایان داد. البته وزارت کشور با استقبال از موکب دارانی که تا پایان ماه صفر موکب هایشان برپا است، نسبت به کمک به آنها اعلام آمادگی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =