انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس فارس برگزار شد

شیراز- ایرنا- بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی درپنج هزار و ۸۸۱ مدرسه استان فارس با حضور افزون بر ۵۰۰ هزار دانش‌آموز دوره سوم ابتدایی تا دوازدهم برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس، چهارشنبه در حاشیه برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی، این انتخابات را مانور تربیت سیاسی در نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: می‌کوشیم تا دانش‌آموزان نسبت به انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و آینده سیاسی خود مسئولیت‌پذیر باشند.
علی عسکر نجفی، هدف از برگزاری این انتخابات را تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان دانست و افزود: این انتخابات باعث می‌شود که دانش‌آموزان برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی و مشارکت در مسیر زندگی و آینده خود آماده شوند.
او ادامه داد: در بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی استان ۱۳۷ هزار و ۳۵۸ دانش‌آموز دختر و پسر کاندیدا هستند که از این تعداد ۴۳ هزار و ۷۵۰ نفر به عنوان اعضای شورای دانش‌آموزی مدارس استان انتخاب خواهند شد که از این تعداد نیز منتخبین نواحی، شهرستان‌ها و مناطق با حضور در انتخابات استانی این شورا، به عنوان نمایندگان فارس در انتخابات مجلس دانش‌آموزی کشور شرکت خواهند کرد.
وی، شوراهای دانش‌آموزی را یک رکن مهم و بازوی کمک کننده به مدیران مدارس دانست و اظهار داشت: اعضای شوراها انتقال دهنده نیازها و مطالبات دانش‌آموزان و در واقع پل ارتباطی بین دانش‌آموزان و مدیران مدارس هستند و از سوی دیگر مدیران نیز از مشورت اعضای شورا بهره می‌برند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: شاکله این برنامه‌ها دانش آموز محور است و خود دانش‌آموزان با مشارکت مدیران و معاونین پرورشی و اولیا برگزار کننده این انتخابات هستند.
نجفی، با اشاره به جایگاه قانونی شورای دانش‌آموزی در مدارس گفت: علاوه بر انتخابات این شوراها که نمادی از تربیت سیاسی دانش‌آموزان است، پیگیر بحث تربیت سیاسی دانش آموزان در حوزه‌های دیگر نیز بوده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =