۱۰۰ میلیارد ریال به تکمیل فرودگاه گناباد اختصاص یافت

گناباد- ایرنا- معاون عملیاتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: یکصد میلیارد ریال طی سال جاری برای تکمیل فرودگاه گناباد اختصاص یافت.

مصطفی صفایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه فرودگاه گناباد طی گفت و گو با خبرنگاران با انتقاد از کوتاهی پیمانکار در روند اجرای این پروژه گفت: این طرح که از چند سال قبل در دست اجراست، پیشرفت مطلوبی نداشته است ولی شرکت فرودگاه‌های کشور از هیچ تلاشی برای بهره برداری آن تا پایان سال جاری کوتاهی نمی‌کند.

وی افزود: باند فرودگاه گناباد به اتمام رسیده و محوطه سازی و احداث بناهای جانبی آن در دست اجراست که بعد از تکمیل آنها اعتبار مورد نیاز برای تجهیزات آن تامین خواهد شد.

وی اظهار داشت: پیمانکار این طرح اگر نمی‌تواند تا زمان بندی مورد نظر طرح را اجرا کند مراتب را اعلام نمایید تا شرکت فرودگاه‌های کشور تصمیم مقتضی در این زمینه اتخاذ نماید. 

فرماندار گناباد هم گفت: با توجه به ظرفیت های اقتصادی این شهرستان احداث فرودگاه بستر توسعه و رونق اقتصادی منطقه را هموار می کند و از همه توان برای تکمیل و بهره برداری آن در موعد مقرر تا دهه فجر سالجاری استفاده خواهیم کرد.

حامد قربانی خواستار استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی برای تکمیل ساختمان تاسیسات و محوطه سازی فرودگاه گناباد شد.

مسوول هماهنگی امور عمرانی فرمانداری گناباد هم به خبرنگار ایرنا گفت: مراحل اجرایی فرودگاه این شهرستان از سال ۱۳۷۲ آغاز شده و به دلیل برخی مسائل و مشکلات روند اجرای آن با کندی مواجه بوده است.

ابوالفضل شاکری افزود: باند فرودگاه گناباد به اتمام رسیده و محوطه سازی و احداث بناهای جانبی آن ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاکنون در مجموع برای اجرای این طرح بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرودگاه گناباد دارای باندی به عرض ۴۵ متر و طول ۲ هزار و ۷۰۰ متر است.
استان خراسان رضوی دارای ۲ فرودگاه در مشهد و سبزوار و یک فرودگاه آموزشی مختص هواپیماهای سبک در کاشمر است و فرودگاه گناباد به عنوان سومین فرودگاه مسافربری این استان در دست ساخت می باشد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =