آغاز فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز اطلاعات پژوهشی دانشگاه آزاد

تهران-ایرنا- مدیرکل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از آغاز فرآیند ثبت آمار در سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه آزاد، ایمان عطارزاده گفت: سامانه متمرکز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پایش و ارزیابی فعالیت های پژوهشی واحدهای دانشگاهی راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه در راستای سامانه جامع پژوهشی دانشگاه بوده و آمار ثبت شده توسط واحدها و مراکز دانشگاهی به صورت گزارشات سه ماه (پایان هر فصل) جهت بهره برداری و پایش در سه سطح واحدهای دانشگاهی، استان و سازمان مرکزی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرکل دانشگاه آزاد یادآور شد: در این سامانه سعی شده با استفاده از امکانات نرم افزاری و ایجاد یک فضای کاربری مناسب، آمار حوزه های مختلف پژوهشی به نحو شایسته گردآوری شود.

عطارزاده از دیگر اهداف این سامانه را ایجاد یک ساختار اطلاعاتی متمرکز از مجموعه فعالیت های پژوهشی واحدهای دانشگاهی و استان ها در کنار یک سیستم گزارش گیری و داشبورد مدیریتی عنوان کرد که از این طریق ضمن تهیه گزارش های متعدد امکان پایش و نظارت بر فعالیت های پژوهشی واحدها و استان ها را بطور یکپارچه فراهم می کند.

وی افزود: یکپارچگی و تمرکز در جمع آوری و ارائه آمار و اطلاعات فعالیت های پژوهشی واحدها و استان ها از نقاط قوت سامانه سماپ است.

مدیر کل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: دستورالعمل ثبت آمار و اطلاعات در سامانه سماپ توسط پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به استان ها ابلاغ و مقرر شد واحدهای دانشگاهی حداکثر تا پایان آبان ماه سال ۹۸ فرآیند ثبت اطلاعات را برای این دوره در دستور کار داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =