تأمین اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان وزارت اقتصاد بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی به‌منظور تأمین اعتبارات لازم برای پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان خود در کمیسیون لوایح هیات دولت بررسی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور تأمین اعتبارات لازم برای پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان خود، درخواست فروش یک پلاک ثبتی واقع در تهران را برای مراحل بررسی و تصویب هیات وزیران ارائه کرده است.

بر این اساس وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای بند (ب) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و ماده (۱۱۵) قانون محاسبات عمومی کشور در نظر دارد نسبت به فروش یک پلاک ثبتی واقع در بخش (۱۱) تهران، اقدام و وجوه حاصل از فروش را پس از واریز به حساب درآمد عمومی کشور، به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاه هزینه کند.

مطابق آئین‌نامه اجرایی بند فوق که به موضوع نحوه پرداخت پاداش پایان‌خدمت بازنشستگان، مانده مرخصی و بازخرید کارکنان می‌پردازد، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از طریق منابع حاصل از فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد، نسبت به بازخرید کارکنان مازاد رسمی و غیررسمی، پرداخت پاداش پایان‌خدمت به افرادی که براساس قانون، بازخرید یا بازنشسته می‌شوند و مانده مرخصی کارکنان اقدام کنند.

بر همین اساس، این درخواست در حال طی مراحل بررسی در کمیسیون لوایح هیات دولت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =